Büyükelçiler Mersin Devlet Opera ve Balesinin Gösterisini Ayakta Alkışladılar

 Büyükelçiler eşleri ile birlikte gösteriyi ayakta alkışladırlar.

31 ülkenin Türkiye’deki Büyükelçileri eşleri ile birlikte Dışişleri Bakanlığının ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak  Gaziantep’de ağırlandılar.

Konuklar restore edildikten sonra kültür merkezi olarak kullanılan  fevkalede güzel bir antik  kilisede Mersin Devlet Opera ve Balesinin  gösterisini izlediler.  İzledikleri performansları büyük beğeni ile  ayakta alkışlayan konukların performanslar sırasında özellikle  napolitenlere keyifle mırıldanarak eşlik etmeleri dikkat çekiciydi.

Klasik opera arialarının, türkülerin, napolitenlerin, piyano solo ve  trionun  ve ayrıca  bale  gösterisinin olduğu bu çok renkli  gösterinin sonrasında konuklar memnuniyetlerini bir çok defa dile getirdiler.

Ömer Ersoy Kültür Merkezinde yapılan gösteride Hasan Alptekin, Hasan Berk, Işıl Azaz, Hakan Bölükbaşı, Zeynep Tatlıpınar solist sanatçı olarak,  Tolga Ergen ve  Gülben Oğuz bale  sanatçıları olarak  rol aldı .Ahad Asker piyano ile , Marina Kulivielze keman ile   Hakan Gürkan çello ile onlara eşlik ettiler. Ayrıca Ahad Asker’in  seslendirdiği piyano solo parça ve ardından seslendirilen trio büyük alkış aldı.

Gösteri sonrasında konuklar ve sanatçılar benzer bir buluşmayı tekrarlamak dileğiye ayrıldılar.

Yoruma kapalı.