Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, İşverenlere Yüksek Teşvikler Vermeye Devam Edeceğiz

Fotoğraf: TİSK X hesabı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonunun (TİSK) Ataşehir’de düzenlediği ‘çalışma hayatı istişare toplantısına katıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonunun (TİSK) Ataşehir’de düzenlediği ‘çalışma hayatı istişare toplantısına katıldı. . Toplantıya Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Kürşat Arat, TİSK Başkanı Özgür Burak Akyol ve sektör temsilcileri ile TİSK üyeleri katıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “2003’ten bu yana yatırımları geliştirmek ve yeni iş ortamları oluşturmak için işverenlerimize en kapsamlı ve en yüksek tutarlı teşvikleri sağlamaya da devam ediyoruz. Vermeye de devam edeceğiz” dedi.

Bakan Vedat Işıkhan, “İşverenlerimizin yolunu açmak için yani yatırım ortamını iyileştirmek ve piyasa dinamiklerini güçlendirmek için çok önemli tedbirler alıyoruz. Bu amaçla hükümetlerimiz döneminde Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulunu kurduk ve bu kurulun da etkin bir şekilde çalışması yönünde çalışmalarını ve toplantılarımızı gerçekleştiriyoruz. İşverenlerimizin yatırım yaparak daha fazla çalışan, istihdam etmesi için her türlü gayreti gösteriyoruz. Başta İŞKUR ve SGK aracılığıyla istihdamı artırmak amacıyla işverenlerimize çeşitli teşvikler ve destekler veriyoruz. Ve vermeye de devam edeceğiz. 2003’ten bu yana yatırımları geliştirmek ve yeni iş ortamları oluşturmak için yine işverenlerimize en kapsamlı ve en yüksek tutarlı teşvikleri sağlamaya da devam ediyoruz.


Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği orta vadeli program ekonomimizin yol haritasını net bir şekilde ortaya koymuştur. Enflasyonun getirmiş olduğu yükü azaltmak hepimizin ortak hedefidir. Yıl sonunda asgari ücrette bu yükü hafifletmek adına önemli bir gündemimiz olduğunu da sizinle paylaşmak isterim. Aralık ayında başlayacak olan 2024 yılında geçerli olacak asgari ücret artışıyla ilgili çalışmaları sizlerle ve işçi sendikalarımızla istişare halinde sürdüreceğiz” dedi.


TİSK Başkanı Özgür Burak Akyol’un, Bakan Vedat Işıkhan’a tablo hediye etti. Ardından program basına kapalı şekilde devam etti.

https://x.com/Tisk_kurumsal/status/1707779125681795304?s=20

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.