Canlı Yayında Nükleer Tehdit!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, canlı yayında “Dünyanın her yerini vuracak kapasiteye sahibiz.” şeklinde konuştu. Bu sözler ABD ve NATO’ya karşı açık bir şekilde tehdit olarak yorumlandı.

Putin, Federal Meclis üyelerine yaptığı konuşmasında, dünyanın her yerini vurabilecek ve hiç bir ülkenin savunma sistemi tarafından durdurulamayacak kıtalararası nükleer füze geliştirdiklerini söyledi.

Bu yeni füzenin dünyanın neredeyse her notasına ulaşabileceğini ve diğer ülkelerin ürettiği hava savunma sistemlerinin buna karşı gelemeyeceğini iddia ederek, başka hiç bir ülkenin sahip olmadığı füzeler geliştirdiğini iddia etti.

Pentagon Yanıt Vermekte Gecikmedi

Rusya’nın dile getirdiği füze çıkışına ABD cephesinden yanıt gecikmedi.

ABD Savunma Bakanlığı Dana White, ABD’nin nükleer kapasitesinin, Rusya’nın nükleer faaliyetlerine karşı caydırıcılık sağlamak için çeşitlendirildiği ve geliştirildiği  ve Rusya’dan gelebilecek bir tehdide karşı tam donanımlı hazır olduklarını belirtti. White, açıklamanın şaşırtıcı olmadığını, Amerika halkının endişe etmemesi için tam şekilde hazır olduklarından emin olmasını istedi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.