Çavuşoğlu:” Brunson’un Durumunda Herhangi Bir Değişiklik Yok”

Dışişleri Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov’la görüştü. İki bakan açıklamalarda bulundu.Çavuşoğlu, “Vatandaşlarımızın vize sorunu yaşamadan Rusya’yı ziyaret etmesini arzuluyoruz. Bu konuda bazı çalışmalarımız var.

İdlib bölgesinde esasen yapılması gereken şey son derece nettir. Bizim 12 tane gözlem noktamız var bunların amacı ihlal olduğu zaman bunun tespit edilmesi. İdlib bölgesinde 3 milyondan fazla sivil yaşandığı söyleniyor ama orada bazı terör grupları da var. Bu gruplar dışarıdan geldi. Bu teröristleri tespit edip onları etkisiz hale getirmemiz lazım. Terörist var diye sivilleri öldürmek katliam olur Ilımlı muhaliflerle, radikalleri ayırmak lazım” dedi.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç ile Beyaz Saray’da bir araya gelmişti.

Çavuşoğlu görüşme talebinin ABD’den geldiğini söyledi. Çavuşoğlu, “ABD’de tam bir karmaşa var. Krizden beslenenler de var. Kimin ne yaptığı belli değil. Sadece bize karşı değil diğer ülkelere karşı da bunu görebiliyoruz. Büyükelçimizin söyledikleri nettir. Brunson’un durumunda herhangi bir değişiklik yok” açıklamasında bulundu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.