CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Basın Toplantısı Düzenledi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçim sonrası düzenlediği basın ilk basın toplantısında; “beklediğimiz sonucu alamadık ama hezimete de uğramadık” dedi.

Kılıçdaroğlu basın toplantısında; “6 aylık yoğun bir süreçte çok çalıştığımızı hekes kabul ediyor. Elde ettiğimiz sonucu ileriye taşımak için katkı verecek her partiliye saygı duyarız. Bu sadece övgü şeklinde değil yanlışlarımızı gösterme, eleştirme gibi her türlü katkıya açığız. Ancak parti içinde görev yapmış kişilerin medya üzerinden eleştiri yapmalarını doğru bulmuyorum. Hele parti yöneticiliği yapmış arkadaşların kendi dönemlerinde olduğu zaman yaptıkları şikayetleri şimdi kendilerini yapmasını doğru bulmuyorum” dedi.

CHP’lilerin oalağanüstü kurultay için imza toplamaları ile ilgili olarak ; “Ben hiç kimseye telefon açıp aman imza atın ya da atmayın diye hiçbir şey söylemedim. İl başkanlarına baskı yapıyor gibi algılanmasın diye seçim sonuçları için açacağım telefonları bile erteledim. Demokrasiyi bu kadar özümsemiş bir insanım. Kurultay istemek de, kurultay istememek de ayıp bir şey değil. Bunlar demokrasinin gerekleri. Ama kesin olan şu medya üzerinden tartışmanın doğru olmadığı kanısındayım” diye konuştu.

Yeni anayasa çalışmaları ile igili olarak “TBMM Başkanı çağrıda bulunmalı, partiler eşit sayıda milletvekili ile anayasa çalışmalarına katılmalıdır” dedi.

Yoruma kapalı.