CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener İle İYİ Parti Genel Merkezi’nde Görüştü

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in görüşmesinde yerel seçimlerde iş birliği teklifinin İYİ Parti Genel İdare Kurulu’na (GİK) sorulması kararı alındı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “yerel seçim iş birlikleri” gündemli görüşme gerçekleştirdi. İYİ Partide gerçekleşen ve yaklaşık bir buçuk saat süren görüşmede, CHP’nin yerel seçimler için iş birliği teklifinin İYİ Parti Genel İdare Kurulu’na sorulması kararı alındı. Özel’e, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, Genel Başkan Yardımcıları Gökhan Zeybek, Gül Çiftçi ve Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın eşlik etti. Özgür Özel açıklamada şunları söyledi:

“Sayın genel başkanımızdan randevu talep etmiştik. Sağ olsunlar en kısa sürede talebimizi karşıladılar. Heyetimizi ağırladılar. Yaptığımız görüşmede çok önemli değerlendirmeler yaptık ama ziyaretimizin özü ve özeti şuydu; İYİ Parti’nin kamuoyunca bilinen, bizim tarafımızca da saygıyla karşılanan tüm seçim bölgelerinde yerel seçime kendi adaylarıyla girme noktasında alınmış kararları vardı. Biz bu ziyaretimizde bu karara saygılı olduğumuzu, o yüzden yerel seçimlere yönelik somut teklifle değil ancak yerel seçimlerde; daha önceden de ifade etmiştim, ittifak kelimesi yoruldu. İttifak kelimesi kalabalıkları, uzun süren toplantıları çağrıştırıyor. Ancak yerel seçim esnekliği, hızlı karar vermeyi ve ikili işbirliklerini gerektiriyor. Biz İYİ Parti’ye önümüzdeki yerel seçime yönelik olarak işbirliği içerisinde olup olamayacağımızı, böyle bir genel idare kurulu kararının yeniden gözden geçirilip geçirilemeyeceğini, bizim alınmış kararlara saygılı olduğumuzu ama eğer mümkün olursa bundan sonraki süreçte yerel seçime yönelik bir işbirliği için partilerimiz görevlendireceği kişilerin birlikte çalışma imkanının yaratılıp yaratılamayacağımızı sorduk ve sayın genel başkanımızdan bu konuda bir cevap aldık.” dedi.

Özel, kısa değerlendirmesinin ardından sözü Akşener’e bıraktı. Akşener de “Öcelikle tekrar hayırlı olsun CHP Genel Başkanlığınız, Allah utandırmasın” dedi ve şöyle devam etti:

“Bizim bir kararımız var; 81 ilde tek başımıza seçime girmek şeklinde. O konuyu; Genel İdare Kurulu’nda ‘Tekrar bizim iki siyasi parti olarak, hiç değilse bazı yerlerde iş birliği yapabilir miyiz’ sorusunu, bir soruyu; ‘Acaba Genel İdare Kurulu’na tekrar bu soruyu götürebilir misiniz’, özü bu esasında özetlersem. Biz de arkadaşlarımızla konuştuk. Pazartesi günü biz doğal olarak GİK’i toplayacaktık zaten. Orada bu soruyu GİK’e soracağız. Onlar nasıl bir cevap verecek, o zaman göreceğiz. Ziyaretleri için çok teşekkür ediyorum. İnşallah her şey Türkiye için iyi olur. Size tekrar teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

https://x.com/eczozgurozel/status/1730148280498364545?s=20

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.