CHP Lideri Özgür Özel: “Başkentin Göbeğinde Yerde Bir Cenaze Duruyor”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sinan Ateş cinayetini sorgulayan gazetecilerin hedef gösterilmesine karşı çıkarak, “Siyasetçi dediğimiz, eleştiriye açık olması lazım. Hep bunu savunduk. Bugüne kadar da bunu yerine getirdik.

CHP Lideri Özgür Özel, Malatya’da Rönesans Konteyner Kentte kalan vatandaşları ziyaret etti. Genel Başkan Özgür Özel, depremzede vatandaşlarla görüşmesinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yaşanan sorunlara değinen Özel, depremzede vatandaşların mağduriyetlerinin iktidarın hatalı kararları ile arttığını vurguladı.

Bir gazetede dört gazetecinin hedef alınmasına ilişkin yorumu sorusuna Özel, “Siyasetçi dediğimiz, eleştiriye açık olması lazım. Hep bunu savunduk. Bugüne kadar bunu yerine getirdik. Kaldı ki arkadaşlar siyasilere kişisel husumet duyuyor değiller. Bir gerçek var. Ankara’nın ortasında, Başkentin göbeğinde yerde bir cenaze duruyor. Cenaze Ülkü Ocakları Başkanına ait. Normalde böyle bir kayıp olduğunda MHP’nin yeri göğü inletmesi gerekirken bir taziye tweeti bir geçmiş olsun mesajı, cenazesine gidip çelenk yollama, hatır sorma bile yok. Ben konuyu siyasileştirmemek istediğimi hep söyledim ama Ayşe Hanım geldi ve bana dedi ki Başkanım bu konuyu konuşun. Ben onlar için susuyordum. Ben Cumhurbaşkanından kendisi için randevu istedim. İnanın sayın Bahçeli’den de istedim. Sayın Bahçeli çağırırsa koşa koşa ona da gidecek. Kadıncağızın bir derdi var. İki kızı babasız kaldı. Kanı yerde kalmasın diyor. Suçlular hesap versin diyor. Timur Soykan’ın deyimiyle yarım bir iddianame yazmışlar. Bir kısmı var, tetikçiler var. Hedef gösterenler, kaçtıktan sonra yardım edenler, azmettirenler, bunların altına Audi marka arabaları çekenler yok. O yüzden dört gazeteci oturmuş bizim yaptığımız gibi bu konuları konuşuyor. Vay efendim Türkgün Gazetesi, sürmanşetten hedef gösteriyor. Bu olmaması gereken bir şey. Zaten MHP’nin Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli’ye bir kez daha sesleniyorum. Bütün Türkiye’nin huzuru için bu partinin içinde bazıları var. Genellemek istemiyoruz. 70 yıllık geleneği topyekun kötülemek istemiyoruz ama bu partinin bir evladı öldürülüyor. İki isim var. O iki isimle ilgili iki şey var. Bir bütün kamuoyu bu kişilerin bilgisine başvurulmasını, bağlantılı kişilerin sorgulamaya dahil edilmesini istiyor. İki, bu ikisinden bu parti yaka silkiyor. Bakın ben bunu aylardır söylüyorum. Bu ikisini bu ikisinden başka savunan var mı? Ya birbirlerini savunuyorlar ya kendilerini savunuyorlar” ifadelerini kullandı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.