CHP Lideri Özgür Özel, Sultangazi Halk Buluşmasında Konuştu: “Kurum’un İstanbul’un Felaketi Olmasına İzin Vermeyeceğiz”

Fotoğraf: CHP

Ekrem İmamoğlu ile İstanbul’da yaptıkları ilk mitinglerinde konuşan Özgür Özel, “İliç’teki felaketten sorumlu olan Kurum’un İstanbul’un felaketi olmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında ilk mitinglerini İstanbul Sultangazi’de yaptı. Özel, “İliç’teki felaketten sorumlu olan Kurum’un İstanbul’un felaketi olmasına izin vermeyeceğiz” dedi.


Sultangazi’deki Halk Buluşması’nda konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Ekrem Başkan’ın beş yıldır yüzünü güldürmediği kimse kalmadı. Ekrem Başkanın yüzünü güldürmediği birileri var. Ekrem Başkan rant çevrelerinin yüzünü güldürmedi” diye konuştu.Mitinge Sultangazi Belediye Başkan Adayı Ferhat Epözdemir de katıldı.
Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Özgür Özel, İstanbul Sultangazi’de seçmenlere seslendi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte halk buluşmasına katılan Özel, “Murat Kurum diyor ki ‘ÇED raporu ile bunun (İliç faciasının) bir ilgisi var mı?’ Olmaz olur mu? Sen o dağın yapılmasına imzayı attın, felaketten sorumlusun. İliç’teki felaketten sorumlu olan Murat Kurum’un İstanbul’un felaketi olmasına izin vermeyeceğiz” dedi


Özel ayrıca, “Ekrem Başkanın yüzünü güldürmediği birileri var, o da çıkar ve rant çevreleri. Onların değil halkın başkanlığını yapıyor Ekrem Başkan” ifadesini kullandı.
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ise 100 bin üniversite öğrencisine verdikleri 7 bin 500 liralık bursun 15 bin liraya çıkacağını açıkladı. Yaptıkları bazı çalışmalara dair bilgi veren İmamoğlu şunları söyledi:

“Bu öğrenci bursunu niye örnek verdim? Biz göreve geldiğimizde daha önce hiç olmayan şeyleri, daha önce olmayan şeyleri dağıttık. Anne Kart dağıttık biliyorsunuz. Daha önce böyle bir uygulama yoktu, sıfırdı. Öğrenci bursu veriyoruz daha önce sıfırdı. Kreş hiç yoktu bizim dönemimizde başladı. Şu anda yüze yakın kreşimiz var. Bu hizmetlerin hepsi halka dönük hizmetler, çocuklarımıza dönük hizmetler, gençlerimize dönük hizmetler. Allah aşkına bir tane çocuğumuza, bir tane gencimize biz soruyormuyuz sen hangi partidensin. Sen şu partidensen veririz bu partidensen vermeyiz. Böyle bir şey yapmadık, yapmayız. Bizim hizmetimiz, insanımıza, bizim hizmetimiz çocuklarımıza, bizim hizmetimiz gençlerimize. 2019’da söz vermiştik. 2019’da ne demiştim? Partizanlığı bu şehirden söküp atacağım demiştim söktük attık, Onlar ne diyor? Oy vermeyi hizmet vermeyle eşit tutuyor. Oy verirsen hizmet gelir diyor. Bu seçim öyle basit bir seçim değil. Bu seçimde neye oy vereceksiniz biliyor musunuz? Ayrımcılık yapana mı? Birleştirene mi oy vereceksiniz. Bu seçim onun seçimi. Sizi ayrıştırana oy vermeyeceksiniz. Sizi kutuplaştırana, insanları birbirine oy verdi vermedi üzerine ne yazık ki karşı karşıya getirenlere oy vermek yok.” dedi.


Özel, miting sonrası gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’nun “Özgür Bey dini siyasete alet etmeye çalışan kişinin ta kendisidir” sözleri sorulan Özel,
“Dini siyasete alet etmek, insanların dini duygularını kullanarak, bir şey istemektir. Bizim yaptığımız bu dini yaşayanların, yaşatanların, öğretenlerin ve ibadeti yaptıranların yüzde 80’inin bu liyakatsizlikten, bu torpilcilikten yaka silktiğini hatırlatmaktır. Bu ayıp AK Parti’ye, MHP’ye yeter. Ama bahsedilen kişi adını anmaya bile değmez” dedi. Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in İzmir’de CHP’ye yaptığı eleştiriye ilişkin ise “Canı sağ olsun” yanıtını verdi.

https://x.com/herkesicinCHP/status/1760707125154558045?s=20

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.