CHP’li Murat Bakan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile Görüştü

CHP İçişleri Bakanlığı’ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile bir araya geldi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan ile bir araya geldi.CHP’li Bakan, görüşmenin ardından bakanlık önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, görüşme için “çok sıcak, samimi ve verimli” ifadelerini kullandı.
Bakan, “Her konudaki düşüncelerimizi, çözüm önerilerimizi dile getirdik. Sayın Bakan’a da samimi karşılaması için ve gerçekten verimli görüşme için teşekkür ediyorum”dedi.
“Önceki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun şahsınıza bir takım ithamları, iddiaları söz konusu olmuştu. Ardından bugün partinizi temsil etmek amacıyla İçişleri Bakanlığına geldiniz. Bunu nasıl değerlendirmek istersiniz?” sorusu üzerine Bakan,
“Yeni bir dönem. İstişare ederek birlikte çözebileceğimiz sorunları çözebilmemiz lazım. Geçmiş yanlıştı, olmamalıydı. İktidarla muhalefetin kesiştiği nokta ülkenin sorunlarıdır. Bu görüşmeler bu yüzden önemli. Bu bizim muhalefet yapmamızı engeller mi? Engellemez. Biz çözüm üretemediğimiz noktalarda muhalefet etmeye devam ederiz. Birçok konuda tartışarak, konuşarak, karşılıklı birbirimizi dinleyerek çözmemiz mümkün. Biz bu ülkenin yararına elimizden ne gelirse yapacağız. Önceki bakanın ismini bile anmak istemiyorum. Biz o dönemde buraya siyasi parti genel başkanları kavga etmeye, basın açıklamasına geliyordu. Doğru bir şey değil. Savaşan ülkeler bile asgari diplomasi yürütür. Dolayısıyla bir ülkenin iktidarla muhalefetin arasında bir iletişim kanalının olması kadar doğal bir şey olamaz. İletişim olur bu müzakeredir ama yeri geldiğinde en çetin mücadelede verilir.”
Bakan “Ayhan Bora Kaplan dosyasında Emniyet’te yaşananlar gündeme geldi mi?” sorusu üzerine “Görüşmenin içeriğini şu an paylaşmayı doğru bulmuyorum” diye konuştu.
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da sosyal medya hesabından görüşmeyle ilgili “CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Murat Bakan’la bir araya geldik. Sayın Murat Bakan’a nazik ziyaretleri için teşekkür ederim” paylaşımını yaptı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.