Çocuklardan MİT’e Mektup: “Teşkilat sizi bulur”

MİT’in 5-14 yaş arasındaki çocuklardan “güvenlik”, “istihbarat” ve “gizli ajan” kelimelerini kullanarak yapmasını istediği resim ve mektuplar yayımlandı. Çocukların yazdığı mektuplar dikkat çekti.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), 23 Nisan dolayısıyla 5-14 yaş arasındaki çocuklardan “güvenlik”, “istihbarat” ve “gizli ajan” kelimelerini resim ya da mektupla kağıda dökmelerini istedi. Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda 5-14 yaş arası çocuklardan gelen “güvenlik”, “istihbarat” ve “gizli ajan” kavramlarına dayalı 15 mektubu ve 25 resmi, internet sitesinde yayımladı.Eğitim emekçileri ise etkinliğin çocuk gerçekliğine, çocuk psikolojisine aykırı olduğunu ve pedagojik açıdan asla doğru olmadığını ifade etmişti.
Gelen mektuplarda küçük yaşta çocukların Teşkilat adlı diziyi izlediği ve oradan etkilendiği görüldü. 8 yaşındaki bir çocuk mektubunda, TRT’de yayınlanan “Teşkilat” adlı diziyi takip ettiğini söyleyerek, “Teşkilat sizi bulur” ifadesini kullandı. Mektubuna “Merhaba ajan amcalarım” diye başlayan bir başka çocuk ise, “Ben televizyonlarda izliyorum. İsrail çocukları öldürüyor. Siz çocuklara yardım edemez misiniz? Yardım edemezseniz çok üzülürüm. Ben babama dua ederken size de ediyorum” ifadelerini yazdı.

Bir kız çocuğu ise mektubunda babasının Teşkilat adlı diziyi sonuna kadar izlemesine izin vermediğini ve dua etmeden yattığı zaman kabus gördüğünü belirtiyor. Hiranur adlı çocuğun mektubunda ise ilginç bir anekdot yer aldı. Hiranur, mektubunda, “Ben geceleri annem olmadan uyuyamıyorum. Uyuduktan sonra gizli ajan gibi annemi izliyorum. Beni uyuttuktan sonra ne yapıyor, ne yiyor, kiminle konuşuyor diye merak ediyorum. Ama genelde annem beni yakalıyor ve hemen yatağa geri götürüyor” şeklinde yazdı.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden 8 yaşındaki bir çocuk mektuba adını yazmayarak, “Teşkilat sizi bulur” ifadesini kullandı. Teşkilat çalışanlarını çok sevdiğini ve TRT’de yayınlanan “Teşkilat” adlı diziyi takip ettiğini belirten çocuk mektubunda şu ifadelere yer verdi:

MİT Başkanı İbrahim Kalın da çocukların resim ve mektuplarını mektupla yanıtladı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Kalın, bu özel gün için gönderilen mektup ve resimleri çok beğendiğini, resimlerin harika olduklarını, mektuplarda çok güzel ifadeler bulunduğunu ifade etti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.