Cumhurbaşkanı Erdoğan Önemli Açıklamalarda Bulundu

Fotoğraf : T.C. Cumhurbaşkanlığı Resmi Sitesi

Vergi Denetim Kurulu ile Gelir İdaresi Başkanlığı Ataşehir Hizmet Binası açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “AB’nin ekonomiden, demokrasiye, şeffaflıktan altyapıya hiçbir alanda esamesi okunmayacak ülkelere kapılarını açarken, Türkiye’yi dışarıda bırakması, bu rahatsızlığı işaret ediyor. Ama ne yaparlarsa yapsınlar, Türkiye’nin demokraside ve ekonomide hedeflerine ulaşmasına engel olamayacaklar. Biz 1 kaybedersek, onların kaybı 5, 10 olacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu-Gelir İdaresi Başkanlığı Ataşehir Hizmet Binası Açılış Töreni’ne katılarak bir konuşma yaptı.

Açılışı yapılan binanın ülkeye, şehre ve millete hayırlı olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bünyesinde Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı, Mali Suçları Araştırma Kurulu ve Büyük Mükellefler Vergi Dairesi gibi birimlerin yer aldığı eserin ülkeye kazandırılmasında emeği geçenleri tebrik etti.

Erdoğan’ın açıklamalar şöyledir :

“Tabii özellikle de Türkiye’nin, salgın sürecinden, sağlıktan üretime kadar her alanda böyle güçlü bir şekilde çıkması, hemen birilerini rahatsız etti. AB’nin ekonomiden, demokrasiye, şeffaflıktan altyapıya hiçbir alanda esamesi okunmayacak ülkelere kapılarını açarken, Türkiye’yi dışarıda bırakması, bu rahatsızlığı işaret ediyor.Ama ne yaparlarsa yapsınlar, Türkiye’nin demokraside ve ekonomide hedeflerine ulaşmasına engel olamayacaklar.

Biz 1 kaybedersek, onların kaybı 5, 10 olacaktır. Böylesine çarpık bir hesabın, uzun müddet sürdürülebilmesi mümkün değildir.

Özellikle Turizmde Türkiye’nin sağlık dahil, her alanda verebileceği hizmetler ile yarışabilecek bir başka millet tanımıyorum.

Elbette bu konuda daha ilkeli davranan ülkeler de var. Mesela İngiltere. Türkiye’yi karantinadan muaf tutarak attığı olumlu adımla her iki ülkenin de kazanacağı birikim tesis edildi. Bu bakımdan İngiltere Başbakanı Boris Johnson’a milletim adına teşekkür ediyorum.”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.