Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Trump’ın Açıklamaları Lafta Kalmasın’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump’ın Suriye’ye müdahale konusundaki açıklamalarıyla ilgili, ” Teşekkür ederim ama lafta kalmasın, icraat ortaya konulursa Türkiye olarak bize ne düşüyorsa yapmaya hazırız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ülke TV ve Kanal 7 ortak yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. ABD’nin eski Başkanı Barack Obama’nın 6 yıllık süre içerisinde ne Suriye’de ne Irak’ta üzerine düşen görevi yapmadığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Trump, Obama’nın bıraktığı o tabloyu devralmış durumda. Bunu hangi kadro ile nasıl yapacak? Şu anda gördüğüm kadarıyla Obama’nın bıraktığı kadro var elinde. Henüz kendi kadrosu duruma hakim değil.

Bu böyle devam edecek olursa bu terör esintileri ve cinayetler devam edecek. ABD’nin önce bunu değiştirmesi lazım. ‘Bir terör örgütünü bir başka terör örgütü ile yok edelim, elimiz de sıcaktan soğuğa değmesin ile’ bu olmaz. Bu teklifi Obama’ya da yapmıştık şimdi de size yapıyoruz. Gelin DEAŞ’ı oradan birlikte temizleyelim. Ama siz buna hala olumlu cevap veremiyorsunuz dedim. Beyaz Saray’dan yapılan açıklamaya baktığımızda masum insanları hedef alan bugün ki saldırı göz ardı edilemez. Beşar Esed’in bu hain eylemleri önceki yönetimin beceriksizliğidir” diye konuştu.

ABD Başkanı Trump’ın kimyasal saldırının ardından yaptığı askeri müdahaleye ilişkin açıklamaları sorulan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Teşekkür ederim ama lafta kalmasın. İcraat lazım. Hakikaten icraat ortaya konulursa, biz de Türkiye olarak üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.