Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukraynalı Mevkidaşı Poroşenko İle Görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, temaslarda bulunmak üzere geldiği Kiev’de Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko ile görüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Yüksek Düzeyli Stratejik Konseyi’nin altıncı toplantısı nedeniyle geldiği Ukrayna’ya temaslarını sürdürüyor. Temasları kapsamında ilk olarak Ebedi Zafer Anıtı’nı ziyaret ederek anıta çelenk koyan Erdoğan, daha sonra Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko tarafından resmi törenle karşılandı. Erdoğan ve Poroşenko daha sonra ikili görüşmeye geçti. Ukrayna Devlet Başkanlığında gerçekleştirilen görüşme devam ediyor.

Erdoğan’a temasları kapsamında eşi Emine Erdoğan’ın yanı sıra Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Çevre Ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Orman ve Suişleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Ulaştırma Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da eşlik ediyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.