Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’dan Önemli Açıklamalar

Fotoğraf : Fuat Oktay Twitter Hesabı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay AFAD Koordinasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

30 Ekim Cuma günü saat 14.51’de İzmir’de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki deprem sonrası arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor.

AFAD, depremde hayatını kaybedenlerin sayısını 62, yaralı sayısını ise 940 olarak açıkladı. Üç ağır sekiz kişinin ise yoğun bakımda olduğu öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın açıklamaları şöyledir :

“17 binadan dokuzunda çalışmalar tamamlandı. Sekiz binada arama-kurtarma çalışmaları sürüyor. Doğanlar Apartmanı, Yağcılar Apartmanı, Emrah Apartmanı (iki bina), Rıza Bey Apartmanı, Yılmaz Erberk Apartmanı, Barış Sitesi (iki bina)… 2 bin 76 arama-kurtarma personeli çalışmalarını sürdürüyor. 1000’e yakın hasar tespit uzmanı sahada görev yapıyor.

Tsunami sonrası 19 tekne battı, 23 tekne kurtarıldı.

Bornova’da dört ağır hasarlı bina, bir orta hasarlı bina; Bayraklı’da altı yıkık bina, yedi acil yıkılacak bina ve dokuz bina ağır hasarlı, üç bina da orta hasarlı olarak tespit edilmiş durumda. Seferihisar’da herhangi bir yıkık ağır hasarlı binamız yok.

3 bin 880 çadır kurulacak, bin 500’e yakını kuruldu. Hasarlı binalar hariç bölgede elektrik ve doğalgaz kullanımı başladı.”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.