Cumhurbaşkanlığı’ndan Seyircisiz Konser Kayıtları

Fotoğraf; Wikimedia Commons

Kovid-19 ile mücadele kapsamında Cumhurbaşkanlığı, İstanbul Kuruçeşme’de Boğaz’a sıfır olan otoparka dev bir sahne kurdurarak seyircisiz konser çekimleri yaptı.

Cumhurbaşkanlığı İletişi Başkanlığı’nın Youtube kanalından yayımlanacak konserde Ajda Pekkan’dan Alişan’a, Sibel Can’dan Muazzez Ersoy’a kadar onlarca isim sahne alıyor.

Ortaköy ile Kuruçeşme arasında, İstanbul Boğazı’nın kıyısındaki köprü manzaralı otoparkta geniş bir çalışma başlatıldı. İş makinelerinin getirildiği otoparkta çok büyük bir sahne ile ses ve ışık sistemleri kuruldu.

Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen “Evde Kal Konserleri”  dışarıdan görünmemesi için de çevresi brandalar ile kapatıldı.

Ajda Pekkan, Sinan Akçıl, Alişan, Hakan Peker, Funda Arar, Demet Akalın, Mustafa Ceceli, Sibel Can, Zerrin Özer, Muazzez Ersoy’un aralarında bulunduğu 60 isim seyircisiz konserler verdi ve kayıt yapıldı.

Konserler, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın Youtube kanalında 8 Haziran’dan itibaren bir ay boyunca saat 21.00’da yayımlanacak.

Sadece sahne için 1.5 milyon TL

Kimi kesim tarafından “Biz bize yeteriz” sloganıyla bağış toplanmaya devam edilirken böylesine maliyetli ve büyük bir etkinliğin düzenlenmesi dikkat çekti.

Sadece sahne için 1.5 milyon TL harcandığı iddia edilirken, organizasyonun toplam maliyeti 30 milyon olarak tahmin ediliyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.