Damdaki Kemancı Sanatseverlerle Buluşmaya Devam Ediyor

Türkçeye uyarlanan Broadway'in önde gelen müzikallerinden Damdaki Kemancı'ya Zorlu PSM ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Prömiyerini 1964 yılında yapan ve 8 yıl boyunca aralıksız 3.300 kez perde açan yapım, 9 kez Tony ödülüne layık görüldü. 1971 yılında filmi çekilerek sinema tarihinde de büyük başarılardan geri kalmadı.

Ülkemizde ilk kez Cüneyt Gökçer’in başrölü almasıyla 1969 yılında türkçe sahnelenen müzikal, 20 yıl sahnede kaldı. Bugünlerde ise Mehmet Ali Kaptanlar ve Binnur Kaya’nın başrolünü paylaştığı oyuna Ceren Gündoğdu, Defne Koldaş, Derman Cinkılıç, Özgür Çevik gibi başarılı müzikal oyuncularıyla yaklaşık 50 sanatçı ve canlı orkestra ile kalabalık bir kadro eşlik ediyor.

Olaylar Rusya’da, 1905 yılının buhranlı Çarlık döneminde, gelenek ve devrim arasına sıkışmış küçük bir köy olan Anatevka’da geçiyor. Kişisel ve siyasal çatışmalar, hem Sütçü Tevye ve ailesini, hem de köyün yerlilerini derinden etkiliyor. İzleyicileri yoğun duygulara sürükleyen bu durumlar, Sholem Aleichem’in esere ilham veren öykülerindeki gibi, esprili bir dille anlatılıyor.

23 Kasım, 18-21-28 Aralık tarihlerinde sahnelenecek olan oyunu izleyebilmek için sanatseverlerin elini çabuk tutması gerekiyor. Çünkü oyun sürekli olarak kapalı gişe oynuyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.