Derya Grup Ailesi 19 Mayıs’ı Coşku İçerisinde Kutladı  

Derya Grup, kurumsal bir gelenek haline getirdiği milli bayram kutlamalarını 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı tüm çalışanları ve aileleri ile birlikte coşkulu bir şekilde kutlayarak sürdürmeye devam etti.

Türkiye’de sayılı şirketin yapmakta olduğu kurumsal milli bayram kutlamalarını Derya Grup bir şirket geleneği haline getirdi. Uzun zamandan beridir sürdürdüğü bu şirket geleneğini 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı  kutlayarak sürdürmeye devam etti. Mersin’de gerçekleşen etkinliğe Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kış ile birlikte yönetim kurulu üyeleri ve Derya Grup çatısı altında görev alan tüm çalışanlar aileleri ile birlikte katıldı. 

Büyük coşku içerisinde geçen kutlama Derya Grup Yönetim Kurulu ve çalışanlarından oluşan takımlarla yapılan voleybol maçı ile başladı. Voleybol maçının ardından kortej yürüyüşüne geçildi. Derya Grup Yönetim Kurulu ve çalışanlarının aileleri ile katıldığı kortej yürüyüşüne bazı çalışanlar bisikletleri ve motosikletleri ile eşlik ederken pek çok çocuk ta bisikletleri ve scooterlerı ile korteje katıldı.  Marşların söylendiği kortej yürüyüşünde “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı” yazılı pankart taşındı.

Kortej yürüyüşü, Derya Sanat Sokağı’nda bulunan Atatürk tören alanında sona erdi. Yürüyüşün ardından Atatürk anıtının önünde toplanan topluluk, Atatürk anıtına çelenk bıraktıktan sonra İstiklal Marşı’nı okudu ve Atatürk, silah arkadaşları ile birlikte tüm şehit ve gazilerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Daha sonra aynı zamanda TÜRKONFED yönetim kurulu üyesi olan Derya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kış, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın önemini vurgulayan bir konuşma yaptı. Kış konuşmasında Derya Grup ailesine seslenerek şunları dile getirdi;”

“ Çok değerli Derya Grup Ailesi,

Sevgili Gençler,

Bugün, ülkemizin bağımsızlık mücadelesinin başlangıcı olan 19 Mayıs’ı, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlamak üzere bir araya geldik. Hepiniz hoş geldiniz.

Hepinizin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.19 Mayıs 1919, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak bağımsızlık meşalesini yaktığı gündür. Bu tarih, Türk milletinin uyanışının, özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin ilk adımıdır. Atatürk, bu önemli günü gençliğe armağan ederek, geleceğin teminatı olarak gördüğü gençlere olan güvenini ve inancını göstermiştir.Atatürk, “Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz” diyerek, gençlere olan güvenini ve onlara duyduğu derin sevgiyi ifade etmiştir. Bugün burada toplanmamızın amacı da, Atatürk’ün bu inancına ve vizyonuna sahip çıkarak, onun bize emanet ettiği değerleri yaşatmak ve yüceltmektir.

Değerli arkadaşlar, Sevgili Gençler, Sizler, Atatürk’ün ideallerini ve Cumhuriyetin kazanımlarını ileriye taşıyacak olan geleceğimizin mimarlarısınız. Sizlerden beklentimiz, ilim ve irfanla donanmış, vatanına ve milletine bağlı bireyler olarak, ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşımaktır. Atatürk’ün izinde, aklın ve bilimin rehberliğinde ilerleyerek, çağdaş uygarlık seviyesini yakalama ve geçme hedefini gerçekleştireceğinize olan inancımız tamdır. Unutmayın ki, Atatürk’ün yolunda yürümek demek; barışa, demokrasiye, özgürlüğe ve insan haklarına sahip çıkmak demektir. Birlik ve beraberlik içinde, karşılıklı sevgi ve saygıyı temel alarak, güçlü bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Onların bizlere bıraktığı mirasa sahip çıkmak, en büyük görevimizdir.19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun! Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Türkiye!”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.