Dilekler Çocuklar İçin Tutuldu

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Bir Dilek Tut Platformu’na destek amacıyla düzenlenen “Miss Deluxe Belgium 2014 Güzellik Yarışması” Urla’da gerçekleşti.

Dünyada “Make a Wish” olarak bilinen Bir Dilek Tut Platformu’na destek vermek için Belçika ve Türkiye’nin işbirliği ile her yıl düzenlenen güzellik yarışmasının bu yıl dördüncüsü Urla’da yapıldı.

Urla Belediyesi’nin de destek verdiği yarışmaya Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, 22. Dönem İzmir Milletvekili Türkan Miçooğulları, Urla Belediyesi Meclis Üyeleri, çok sayıda ünlü sanatçı, modacı, işadamı, gazeteci katıldı. Çok sayıda sponsorun destekleri ile gerçekleştirilen organizasyona ev sahipliği yapan Vera Melissa Restaurant’ın sahibi Serkan Tütüncü etkinliğin amacını şöyle anlattı: “Bir Dilek Tut” adı altında yaşamını tehdit eden hastalıklarla mücadele eden 3 ila 18 yaş arasındaki çocuklara umut, güç ve neşe kaynağı olabilmek, cesaret vermek ve aynı zamanda son dileklerini yerine getirebilmek için bu organizasyonu gerçekleştiriyoruz.”

11 KADIN FİNALİST

Güzellik ve medeni halin arka planda olduğu yarışmada yaşları 18-55 arasında olan 11 kadın finalist yarıştı. Yarışmacıların giydiği elbiseleri modacı Büşra Edebali, Bravo ve Miral Moda hazırladı. Her şeyin çocuklar için yapıldığı gecede davetliler ünlü sanatçı Ufuk Yıldırım’ın şarkıları ile eğlenceli ve Kenya Akrobasi Grubu’nun gösterileri ile heyecanlı dakikalar yaşadılar. Serkan Tütüncü’nün kızı Melissa’nın gerçekleştirmesi için tüm çocuk arkadaşları adına bir dilekte bulunduğu illüzyonist Ahmet Tunç Doğan gösterisi ile çocukları mutlu etti.

BAŞKAN UYAR URLA’NIN KRALİÇESİ SEÇİLDİ

Yarışmada 1. seçilen Marijke Sauer’e tacını Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar taktı. “Bir çocuğun daha dileği gerçekleşsin, bir çocuk daha gülsün diye buradayız” diyen Başkan Uyar emeği geçen herkese teşekkür ederek yarışmacılara Urla’nın sembollerinden biri olan amfora hediye etti. Organizasyon Komitesi “O da Urla’nın kraliçesi” diyerek Başkan Sibel Uyar’ı Urla’nın kraliçesi seçti. Başkan Uyar’a tacını televizyon programları ile tanınan Zahide Yetiş taktı. “Burada bütün kadınlar çok güzel, burası benim kutsal şehrim” diyen Yetiş “Hep birlikte bir dilek tutalım, o dileğin içinde çocuklar olsun. Sevgiyle kucaklanan mutlu çocuklar, savaş görmeyen nesiller olsun” dedi. Yarışmanın sonunda davetliler bir çok çocuğun dileklerinin gerçek olması için bağışta bulundular.

Kaynak: İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.