Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü Resim Sergisi Ankara’da Gerçekleştirildi

Amerika’nın Sesi gazetesi, bazı ziyaretçiler ile röportaj yaparken.

Uluslararası Zhen-Shan-Ren Resim Sanat Sergisi’nde bulunan kıymetli tablolar, görenleri derinden etkiledi.

2 Ocak 2019’da biten ve 10 gün süren sergi, ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

Çin Komünist Partisi tarafından, Falun Dafa uygulayıcılarının maruz kaldığı zulümü konu alan sergi açılışında, projeksiyondan yayınlanan Falun Dafa tanıtım videosunu izleyenler arasından bir ziyaretçi;

“Son derece etkileyici, çarpıcı, açık ve insani bir his uyandıran” olarak tanımlarken, “Falun Dafa öğretisinin ışığında öncelikle Çin’de ve sonra da tüm dünyada ‘Doğruluk, Merhamet ve Hoşgörünün’ tesis edilmesi ve tüm insanlarca anlaşılması” dileklerini paylaştı.

Sergiyi iki kez ziyarete gelen Subutay Alptürk “Bu slogan yaşantımızda hayat bulsun. Doğruluk Merhamet Hoşgörü… Çocuklarımıza ezberletilmesi dileklerimizle” şeklinde duygularını ifade etti.

Sergiye tesadüfen geldiğini belirten bir ziyaretçi ise sergiden çok etkilendiğini ve bu yolda eziyet ve zulüm gören insanları, Çin ve bütün dünya için görevli insanlar olduklarını düşündüğünü belirtti.

Falun Dafa nedir?

1992 yılında Çin’de yayılmaya başlayan uluslararası çapta büyük ilgi gören bir meditasyon uygulamasıdır. Bay Li Hongzhi tarafından kaleme alınan Zhuan Falun kitabı 40’ın üzerinde dile çevrilmiş, uluslararası çapta kabul gören bir çok ödül almıştır.

İlkeleri Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü’ye dayanan uygulama, 1999 yılında gördüğü yoğun ilgi nedeniyle Çin Komünist Partisi tarafından tehdit olarak algılanmış ve uygulayıcılar üzerinde ciddi zulümlere neden olan ağır baskı uygulanmıştır. 1999 yılında eski devlet başkanı Jiang Zemin tarafından başlatılan, binlerce insanın katledildiği soykırımın bitmesi için internet üzerinden tüm dünyada imza toplanmaktadır.Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.