Doğu Çankaya’nın “Bu Şeyler 2011” Sergisi

Doğu Çankaya’nın son dönemde ürettiği heykelleri, ışıklı duvar yerleştirmeleri, ahşap strüktürleri ve üç boyutlu resimlerinden oluşan yeni sergisi BU ŞEYLER.2011, Beyoğlu Kumbara’da 23 Nisan 2011 tarihine kadar gezilebilir.

Çankaya’nın çizmeden ürettiği ve çerçeveletmeden sergilediği işleri ilk kez izleyici karşısına çıkıyor. Genellikle heykellerinde kullanmayı tercih ettiği doğal malzemeler bu kez sergideki bütün yapıtlara sıçrıyor. Tahta, karton, ip ve türevleri tutkalla, boyayla buluşuyor, gündelik hayatta elinin altında, gözünün önünde olan herhangi bir malzeme-sargı bezi, zımba ya da tel- “bu şeylere” hayat veriyor.

BU ŞEYLER.2011, tematik bir sergi niteliği taşımamakla birlikte malzeme ve içerik anlamında yeni arayışların bir sonucunu oluşturan yapıtlardan oluşuyor. Bu haliyle de, ortaya çıkan formları adlandırmakta yeni bir kavram arayışını simgeliyor.

Son kişisel sergisini 2009 yılında Kadıköy İDO Sanat Galerisinde açmış olan Doğu Çankaya’nın bu yeni arayışla ürettiği yapıtlarına bu kez Kumbara ev sahipliği yapıyor.

Sergi, Pazar hariç her gün 11.00 – 19.00 saatleri arasında Kumbara’nın Tomtom Mahallesi, Kumbaracı Yokuşu, Camcı Fevzi Sokak, No: 36A, Beyoğlu adresinde ziyaret edilebilir.

Yoruma kapalı.