Doktor, Sağlığını Düzeltmek İçin Birçok Yöntem Dener: Sonunda Bulduğu Cevap Çok Basittir

(LUDOVIC MARIN / AFP / Getty Images)

Tayvanlı bir tıp doktoru, işinde ve günlük yaşamında, her zaman çok duyarlı ve sağduyulu olduğunu düşünürdü.

Yaşı ilerledikçe koşu, yürüyüş, bisiklet sürme, derin nefes alma ve düzgün duruşla çalışma gibi birçok güvenli ve etkili yöntemle, küçük ağrı ve sızılarıyla başa çıkmaya çalıştı. Ancak her seferinde sonuçlar beklediğinden daha az başarılı oldu.

Minghui.org sitesinde yayınlanan bir yazısında “Daha sonra, bir gevşeme yöntemi denedim ve diğer yöntemlerle olduğundan biraz daha iyi hissettim. Ancak bunu yapmayı bıraktığım anda baş ağrım ve diğer tüm rahatsızlıklarım tekrar başladı,”diye anlattı.

Bir gün doktor, Taipedi’deki Tayvan Father Anıt Mezarı Salonu’nda yaklaşık 90 yaşında birinin Falun Dafa olarak da bilinen Falun Gong egzersizlerini yaptığını gördü. Falun Gong doğruluk, merhamet ve hoşgörüyü öğreten ve beş takım egzersiz içeren bir manevi gelişim disiplinidir.

Meditasyon yapan yaklaşık 7.000 Falun Dafa uygulayıcısı, Tayvan’daki Tainan Belediye Binası önündeki bir parkta “Falun Dafa” karakterleri ile bir görüntü oluşturuyor. (Cheng Shunly/Epoch Times)

Doktor, adamın bir saat boyunca ayakta durarak egzersizleri yaptığını fark etti.

“Çok sağlıklı ve enerjik görünüyordu” dedi.

Doktor, Falun Gong uygulayıcılarının inançlarından dolayı 1999 yılından beri Çin’de zulüm gördüklerini biliyordu ve onlara sempati duyuyordu. Çin’deki uygulayıcıların Tayvan’a gelerek, burada özgürce egzersiz yapabilen uygulayıcılarla görüşebileceğini umuyordu.

“Onlar benim arkadaşlarım ve aile üyelerim” dedi. “ÇKP’nin (Çin Komünist Partisi) propagandasına göre, uygulayıcılar cinayet işliyor, başkalarını zehirliyor, kendi kendilerini imha ediyorlar ve zihinsel olarak istikrarsızlar. Hiçbir uygulayıcı arkadaşımın bu tür davranışlarda bulunduğunu görmedim. Aksine, hepsi barışçıl ve kibarlar.”

Bir Falun Dafa grubu uygulama alanı. (Minghui.org)

Bir süre sonra, doktor birkaç gün boyunca kendini iyi hissetmedi. Başı dönüyordu, şişkinlik hissediyordu ve iştahsızdı, omuzları ve dizleri ağrıyordu, kronik baş ağrısı nüksetmişti ve hepsinden kötüsü de uyuyamıyordu.

Doktor internete girmeye karar verdi ve o günün 13 Mayıs Dünya Falun Dafa Günü olduğunu fark etti. Falun Gong ve dünya çapında kutlama etkinlikleri hakkında birçok haber yazısı gördü.

13 Mayıs, Falun Dafa’nın kurucusu Li Hongzhi’nin 1992’de uygulamayı ilk kez halka açık bir şekilde öğrettiği gündür.

“Düşündüm ki: ‘Bugün özel bir gün. Falun Gong’u uygulayan tüm arkadaşlarıma ve Usta Li Hongzhi’ye iyi dileklerimi iletmeliyim.’ Yurtdışındaki uygulayıcılara şöyle bir mesaj gönderdim: ‘Tüm Dafa uygulayıcılarına ve Usta Li Hongzhi’ye en iyi dileklerimle. Her şey gönlünüzce olsun.’ ”

13 Mayıs 2016 tarihinde New York’taki Dünya Falun Dafa Günü yürüyüşünde gösteri yapan bir Çin ejderha takımı. (Benjamin Chasteen/Epoch Times)

Mesajı gönderdikten sonra tuhaf bir şey oldu. Son birkaç gündür hissettiği hastalık belirtilerinin hepsi birdenbire kayboldu. İlk başta buna inanamadı ve başını birkaç kez salladı. Ama başı hiç ağrımadı. Kronik baş ağrısı bile yok olmuştu.

Bir tıp doktoru olarak bunun için hiçbir açıklama yapmadı ve uzun bir zamanını bunu düşünerek ve kafa yorarak geçirdi.

“Olanlardan gerçekten çok etkilendim. İnanılmaz. Duygularımı kelimelerle ifade edemiyorum ” dedi.

(LUDOVIC MARIN/AFP/Getty Images)

Tecrübesi hakkında bir yazı hazırladı ve internet üzerinden paylaştı. Bunu yaparken okuyanların Falun Gong’u öğreneceklerini ve bir şansları olduğunda onu uygulayan insanlarla konuşacaklarını umut etti.

“Batılı tıp biliminin açıklayamayacağı birçok sağlık sorunu var. Bunu kabul etmek zorundayız çünkü bilinmeyenler bildiğimiz şeylere ağır basıyor. Çözülmesi gereken problemler, cevap verebildiğimiz soruların sayısından fazla.”

“Bu dünya olağanüstüdür ve açıklayamadığımız pek çok şey vardır. Bunların karşısında kendimi çok önemsiz hissediyorum” dedi.

 

 

Yeni bilim sınırlarını keşfetmeye devam etmek için websitemizi ve Facebook’daki Epoch Times Türkiye sayfasını ziyaret edin!

Epoch Times, mevcut bilgilerimize meydan okuyan olaylar ve teoriler ile ilgili araştırmaları ve söylentileri araştırıyor. Biz, hayal gücümüzü canlandıracak ve yeni olanaklar yaratacak fikirleri araştırıyoruz. Facebook sayfamızdan, bazen tartışmalı da olabilen konular hakkında düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Haberi yazan: Sarah Le, Epoch Times

Çeviren: Hatice Atmaca, Epoch Times Türkiye

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.