Donald Trump’a, Dolandırıcılık Davasında Para Cezası Verildi

Fotoğraf: Depositphotos

Emlak sektöründe dolandırıcılık suçlamasıyla yargılanan ABD Başkanı Trump, 354,9 milyon dolar para cezasına çarptırıldı.

New York Başsavcısı Letitia James’in açtığı sivil dolandırıcılık davasında Donald Trump, Trump Organization şirketi ve bazı yöneticileri banka kredileri ve sigorta işlemleri konusunda daha iyi ticari şartlar elde etmek için fazla mal varlığı bildiriminde bulunmakla suçlandı.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, kendisi, çocukları ve şirketleri hakkında “emlak sektöründe yıllarca çok sayıda kişi ve kurumu dolandırdıkları” gerekçesiyle açılan davada 354,9 milyon dolar para cezasına çarptırıldı.Yargıç Arthur Engoron, uzun süredir kamuoyunu meşgul eden davayla ilgili kararını açıkladı. Engoron, “emlak sektöründe hileli işler yapmak”tan Trump’a 354,9 milyon dolar, çocukları Donald Trump Jr. ve Eric Trump’ın her birine 4’er milyon dolar, şirketin eski mali işler müdürüne de 1 milyon dolar para cezası verdi.

Trump 3 yıl boyunca New York’taki bankalardan kredi de alamayacak. Donald Trump’ın oğulları Donald Trump Jr. ve Eric Trump da 4 milyon dolar ceza ödemeye mahkum edilirken, her iki isme de New York’taki şirketlerde yönetici veya memur olarak 2 yıl çalışma yasağı getirildi. Trump Organization şirketinin eski mali işler sorumlusu Allen Weisselberg’e ise 1 milyon dolar para cezası verildi.

Trump’ın savunma ekibi, verilen karara itiraz edeceklerini duyurdu. Kesinleşmesi halinde, emlak imparatoru olan Trump’ın mali kaynaklarını ciddi ölçüde azaltması beklenen cezanın, ayrıca Trump’ın ticari imajına zarar verebileceği belirtiliyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.