DSÖ, “Pandemi Tehdidi Çok Gerçek Oldu”

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, “Pek çok insanın ve ülkenin bu kadar çabuk etkilenmesi kesinlikle rahatsız edici bir durum. ” şeklinde konuştu.

Ghebreyesus, DSÖ’nün Cenevre’deki merkezinde basın toplantısı düzenleyerek, Kovid-19’a ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Ghebreyesus,  “Şu ana kadar dünya genelinde bildirilen tüm vakaların yüzde 93’ü sadece dört ülkeden. Bu küresel düzeyde dengesiz bir salgın” şeklinde konuştu.

Ghebreyesus, virüse için en büyük avantajın hükümetler, toplumlar, işletmeler ve ailelerin ve bireylerin birlikte verdiği kararlar olduğunu belirterek, Kovid-19 ile mücadelede, en temel unsurların her bir ülke için aynı olduğuna işaret etti ve “Kararlı ve erken harekete geçerek koronavirüsü yavaşlatabileceğimizi ve enfeksiyonları önleyebileceğimizi unutmamamız gerekiyor” ifadesini kullandı.

Ghebreyesus, “DSÖ, 57 ülkeye kişisel koruyucu ekipman tedarik etti. 28 ülkeye daha sevkiyata hazırlanıyoruz 120 ülkeye de laboratuvar malzemeleri gönderdik” şeklinde konuştu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.