‘Düğün Evi Oyun Evi’nin galası 26 Ekim’de Yapılacak

ORDU– Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu (OBKT) sezonun ilk oyunu olarak sahnelediği ‘Düğün Evi, Oyun Evi’ adlı oyunun galası 26 Ekim Salı günü yapılacak.

Belediye Başkan Yardımcısı Özer Karadağ, yeni oyunun kısa bir süre önce sahnelenmeye başladığını belirterek, Ordu Belediyesi’nin son günlerde yaşanan yoğun etkinlikleri nedeni ile ‘Düğün Evi, Oyun Evi’ adlı oyunun galasının 26 Ekim Salı günü yapılmasına karar verildiğini belirtti. Söz konusu oyunun galasının yapılması için daha önceden 1 Ekim olarak karar aldıklarını söyleyen Karadağ, “Ancak AEJ toplantıları ve 1. Uluslararası Edebiyat Festivali nedeni ile galanın tarihini 26 Ekim’e aldık. Oyun şu anda sahnelenmeye devam ediyor. Oyun izleyici ile buluşur buluşmaz tiyatro severlerden tam not aldı. Hafta içi Salı ve Cuma günü akşamları sahnelenen oyuna izleyicimiz büyük ilgi gösteriyor. Aynı ilginin bundan sonra da devam edeceğini tahmin ediyorum. Ordu’da tiyatro her geçen gün gelişiyor. Geçmiş yıllardaki seyirci sayısını bu yıl ikiye katlamayı hedefliyoruz. Oyun’da görev alan tüm ekip arkadaşlarımıza sonsuz güvenimiz var.” dedi.

26 Ekim’de yapılacak gala gecesinin görkemli geçmesini beklediklerini ifade eden Karadağ, “Sezonun yeni oyununa arkadaşlarımız yoğun bir şekilde hazırlandı. Şu anda kapalı gişe oynayan oyunumuz 3 ay kadar sahnede kalacak. Oyunu derleyip sahneye uyarlayan Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nurhan Karadağ. Toplam 38 kişinin görev aldığı oyun yaklaşık 2 saat sürüyor ve Anadolu’daki düğünlerde köy seyirlik oyunlarının anlatımı yapılıyor.” diye konuştu.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.