E-devlet Yeni Uygulama Getirdi!

Sanayi Bakanlığı, devletin destek, teşvik ve hibelerini internette tek çatıda topladı. 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, devlet tarafından verilen destek, hibe ve teşvikleri bir web sitesi ile tek çatı altında topladıklarını belirterek, “Yatırımcılarımızın işlerini kolaylaştıracak yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdik” dedi. Varank, yatırım yapmak ve iş fikirlerini hayata geçirmek isteyenlere önemli bir kolaylık sağlandığını duyurdu.

Varank, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı 26 kalkınma ajansının, yatırımcıların yatırım öncesi, süreci ve sonrası iş ve işlemlerini tek elden takip ettiğini vurgulayarak, ülkeleri ticari iş süreçleri ve yatırım kolaylığı açısından kıyaslayan Dünya İş Yapma Kolaylığı Endeksi’nde Türkiye’nin, istikrarlı bir şekilde üst sıralara tırmandığına dikkati çekti.

Varank, “Devlet destekleri bilgilerini tek bir platformda toplayan ‘www.yatirimadestek.gov.tr’ internet sitesi yayın faaliyetine başladı. Kamu kurum ve kuruluşlarımızın 241 farklı desteğine tek tık’la ulaşabilirsiniz.” şeklinde konuştu.

Açıklamada verilen bilgilere göre, yatırımcılar, internet sitesinde yer alan Teşvik Robotu’nu kullanarak, yatırım yapmayı düşündükleri şehir ve sektörle ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yatırım teşvikleri hakkında da bilgi sahibi olurken yatırım teşviklerinin hesaplamalarını yaparak teşviklerin sunduğu tüm avantajları görebilecek.

Ticaret Bakanlığı, firmaların desteklere daha kolay ulaşması için hayata geçirdiği “Kolaydestek.gov.tr” uygulamasına ‘Hizmet ihracatı’nı da ekledi. Ticaret Bakanlığı’ndan AA’nın aldığı bilgilere göre, bakanlık, iç, dış ticaret ve gümrüklerde ticaretin kolaylaştırılması, harcanan zaman ve maliyetin azaltılması, güvenli ve kayıtlı ticaretin artırılması için dijital uygulamalarına her gün bir yenisini daha ekliyor. Bakanlık 2018 yılında hayata geçirdiği Kolaydestek.gov.tr internet sitesi ile firmalara verilen destekleri derlemişti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.