Efsane Oyuncu Elizabeth Taylor Kendi Cenazesine Geç Kaldı

27 Şubat 1932’de doğan Dame Elizabeth Rosemond Taylor oyunculuk becerileri ve güzelliğinin yanı sıra Hollywood da yaşam tarzı ve yaptığı çok sayıda evliliğiyle de tanınır. Taylor Hollywood’un altın çağının büyük oyuncularından biri olarak kabul edilir. 23 Mart 2011’de 79 yaşında kalp yetmezliğinden hayatını kaydeden Taylor, randevularına geç gitmesiyle de ünlüydü ve kendi isteği üzerine cenaze töreni 15 dakika geç başlatıldı. 50 kişinin katıldığı cenaze töreninde Colin Farrell ve bazı aile üyeleri şiir okudu.
Törenden sonra birçok ünlünün ve yakın dostu Michael Jackson’ın da yattığı Forest Lawn Memorial Park Mezarlığı’nda toprağa verildi.

1960 yılında sonradan trafik kazasında hayatını kaybedecek olan evli bir adamla flört eden bir tele-kızı canlandırdığı “BUtterfield 8” adlı filmle, 1966 yılında ise “Who’s Afraid of Virginia Woolf?” filmindeki Martha rolüyle En iyi Kadın Oyuncu Akademi Oscar Ödülüne layık görülen Menekşe gözlü efsane oyuncu ilk filmini 10 yaşında çevirmiş ve ilk evliliğini de 18 yaşında Hilton otellerinin varisi Conrad Nicky Hilton’la yapmıştı.

 

Yoruma kapalı.