Elon Musk Gelecek Yıl TEKNOFEST’e Katılacağını Açıkladı

Fotoğraf: Pixabay – deeznutz1

Tesla ve SpaceX’in patronu Elon Musk, TEKNOFEST’e katılacağını duyurdu: “Türkiye’deki diğer yatırım fırsatlarını tartışmayı sabırsızlıkla bekliyorum.”

Tesla ve Space X’in patonu Elon Musk, TEKNOFEST ile ilgili yaptığı paylaşımda gelecek yıl katılmayı istediğini yazdı. X sosyal medya hesabında, Teknofest’ten görüntülerin yer aldığı bir videoyu paylaşan Musk, festival kapsamındaki yarışmalara katılan tüm takımları tebrik etti. Musk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı etiketleyerek;


“Teknofest’te yarışan tüm takımları tebrik ederiz! Davetiniz için teşekkür ederiz Sayın Başkan Recep Tayyip Erdoğan. Gelecek yıl bizzat katılmayı ve Türkiye’deki diğer yatırım fırsatlarını tartışmayı sabırsızlıkla bekliyorum.” ifadelerini kullandı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kurulu’na katılmak üzere geçen hafta gittiği New York’ta Elon Musk’la da görüşmüştü. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Erdoğan, Türkiye’nin uzay programı kapsamında atılan ve atılacak adımlarda SpaceX ile iş birliği imkanlarının doğabileceğini belirterek, Musk’ı Teknofest’e davet etmişti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.