Elon Musk’tan Gündem Olan Açıklama: Gelecekte Telefon Olmayacak

Fotoğraf: Elon Musk x

Elon Musk akıllı telefonlar hakkında dikkat çekici bir öngörüde bulunarak, gelecekte akıllı telefonların yerini Neuralink beyin implantlarının alacağını söyledi.

SpaceX, Tesla, Neuralink ve X’in patronu Elon Musk, Neuralink’in nöral arayüzü sayesinde gelecekte mobil cihazların gereksiz hale geleceğini belirtti.Musk, yakın gelecekte geleneksel mobil cihazların ortadan kalkacağını ve bunların yerini Neuralink nöral arayüzlerin alacağını söyledi. Ona göre bu, insanların akıllı telefonları ve bilgisayarları herhangi bir fiziksel manipülasyon olmadan kontrol etmelerine olanak tanıyacak.

Bu yılın Ocak ayının başlarında Musk, ilk Neuralink implant ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştirilmişti. İlk test verileri umut verici sonuçlar göstermiş ve ünlü iş adamı cihazın istikrarlı bir şekilde çalıştığını açıklamıştı. Ayrıca Musk, gelecekte başka bir Neuralink implantı olan Blindsight’ı geliştirmeyi planladıklarını söyledi. Bu implant da kör insanların görmesini sağlayacak.

Musk, yakın gelecekte geleneksel mobil cihazların ortadan kalkacağını ve bunların yerini Neuralink nöral arayüzlerin alacağını söyledi. Ona göre bu, insanların akıllı telefonları ve bilgisayarları herhangi bir fiziksel manipülasyon olmadan kontrol etmelerine olanak tanıyacak.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.