Emekli Astsubaylar ”Özlük Hakları” için İzmir Gündoğdu Meydanı’nda Bir Araya Geldi

Fotoğraf: TEMAD

Emekli astsubaylar hakları için İzmir’de sokağa indi. AKP iktidarının kendilerini yıllardır oyaladığını aktaran Jandarma emekli Astsubay Tamer Cihan, “Ulufe istemiyoruz emeğimizin karşılığı, söz verilen haklarımızı istiyoruz” dedi.

Türkiye’nin dört bir yanından emekli astsubaylar, özlük hakları için İzmir Gündoğdu Meydanı’nda bir araya geldi. Gündoğdu Meydanı’nı dolduran yüzerlerce astsubaylar, “Hak, hukuk, adalet” ve “Hükümet istifa” sloganı attı. Emekli Astsubayların İzmir Gündoğdu Meydanı’ndaki basın açıklamasına, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yankı Bağcıoğlu, İzmir Milletvekili Murat Bakan, CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İYİ Parti İl Başkanı Ülkü Doğan, İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale ve partililer de katıldı.

Emekli astsubaylar adına basın açıklamasını yapan Jandarma Emekli Astsubay Tamer Cihan, haklarını alıncaya kadar inanç ve kararlılıkla mücadele edeceklerini belirterek, “İstendiğinde bir gecede geçen kanunlar varken, astsubaylarla ilgili çalışmalarınız 5 yıldır bitmedi mi? diye sordu. Cihan sözlerine şöyle devam etti;

“Biliyoruz ki ülke kaynaklarının kimlere, nerelere ve nasıl kullanılacağının tespiti tamamen siyasi iktidarın tasarrufundadır. Siyasi iktidar politikaları, bazı harcama kalemlerini öncelerken, bazı harcama kalemlerini öteleyebiliyor. İstenilen yerlere ödenek bulunurken, ülke savunmasında en önde yer alan, şehit Astsubay Ömer Halis Demir örneğindeki gibi bir emirle ölümü göze alıp şehadet şerbetini içen, ülkenin kaderini değiştiren, ordunun bel kemiği astsubayların verilen sözlere rağmen ısrarla haklarının verilmiyor olması ve bu durumun da diğer emekli vatandaşlarımızı emsal gösterilerek ve onları kullanarak yapılıyor olması, sorumluluğu üzerinden atma çabasından başka bir girişim değildir.”

Cumhurbaşkanı, Milli Savunma Bakanı, İçişleri Bakanı, Genel Kurmay Başkanı ve TBMM’ye seslenerek devam eden Tamer Cihan, 5400 ek gösterge, lojman tahsisindeki dengesizliklerin giderilmesini, diğer memurlar gibi mesai ücreti verilmesini, sicil affı gibi taleplerini sıraladı. Cihan “Yılmayacağız, bıkmayacağız, yorulmayacağız, haklarımızı alıncaya kadar tüm azim, inanç ve kararlığımızla mücadelemize devam edeceğiz” diye konuştu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.