Emekli Kurmay Albay Erden Ülgen, Askeri Törenle Son Yolculuğuna Uğurlandı

Balyoz davası mağduru; Emekli Kıdemli Kurmay Albay Erden Ülgen, 6 Şubat 2019’da askeri  tören ile son yolculuğuna uğurlandı. Ataköy 5. kısım Ömer Duruk Camiinde gerçekleşen cenaze törenine çok sayıda aile yakını, seveni  ve silah arkadaşları katıldı.

Emekli Kurmay Albay Erden Ülgen, 35 yıl hava kuvvetlerinde görev alarak ülkesine hizmet etmişti. 2012 yılında Balyoz davası kumpası kapsamında 16 yıl hapse mahkum edilmişti. 2 yıl hapis yattıktan sonra suçsuz bulunarak 2015 yılında beraat etmişti.

Ülgen, 5 Şubat 2019 sabaha karşı geçirdiği kalp krizi nedeni ile hayata veda etti. Daha önce, Balyoz davası nedeniyle bulunduğu Silivri cezaevinde ilk kez kalp spazmı geçirmişti.

Erden Ülgen’in, Silivri cezaevinden beraat ettiği gün, silivrihaber.com’a verdiği röportaj

Balyoz davası mağduru Ülgen, beraat kararı ile 2015 yılında cezaevinden çıkmasının ardından özel sektörde çalışma hayatını sürdürmekteydi.

Emekli Albay haksız yattığı hapis süresi için 675 bin TL tazminat almaya hak kazanmıştı, ancak dava dosyası uzun yıllardır Yargıtay’da bulunuyordu ve hala sonuçlanması bekleniyor.

1958 yılında doğan Erden Ülgen, Hava Harp Okulu Elektrik ve Elektronik Bölümü, Füze Subay ve Liderlik Komutanlık ve Kurmay Subay eğitimi aldı. Daha sonra, Hava Harp Okulu Kurmay Başkanlığı, Harp Akademileri Komutanlığında Yönetim Anabilim Dalı Başkanlığı, Plan Program Şube Müdürlüğü ve aynı zamanda Mali Kaynaklar, İnsan ve Proje Yönetimi gibi alanlarda görev almıştı.

Emekli Kurmay Albay Erden Ülgen askeri tören ile uğurlandı. / Epoch Times TR

Haber: Epoch Times TR

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.