Emmanuel Macron Lise Öğrencisini Uyardı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, eski Fransa Cumhurbaşkanı General Charles De Gaulle'ün Alman işgaline karşı direniş çağrısının 78. yıl dönümü nedeniyle yapılan bir etkinlikte kendisine "Ne haber Manu?" diyen genci azarladı.

Fransa’nın başkenti Paris’te Nazilere karşı Fransız direnişinin 2. Dünya Savaşı’nda idam edilen üyeleri için anma töreni düzenlendi. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, eski Fransa Cumhurbaşkanı General Charles De Gaulle’ün Alman işgaline karşı direniş çağrısının 78. yıldönümü nedeniyle Mont Valerien kalesinde yapılan resmi etkinlik sırasında, orada bulunan genç bir erkeğin, Macron’a “Ne haber Manu?” diye seslenen gece tepki gösterdi.

Macron sert bir şekilde “Hayır, hayır sen şu anda resmi bir törendesin. Böyle davranamazsın. Bir budala gibi davranabilirsin fakat bugün ‘Mersaillaise’ ve ‘Partizanlar’ Şarkısı’nı söylüyoruz. Bana Cumhurbaşkanı veya Efendim demelisin.” diyerek liseli genci uyardı.

Gencin Macron’un uyarısını dinleyip onayladığı görülürken Macron sözlerini şöyle sürdürdü;

“İşleri doğru şekilde yapmalısın. Birgün bir devrim başlatmak istesen bile önce bir diploma almalı ve ekmeğini eline almayı öğrenmelisin, tamam mı? Ondan sonra diğerlerine öğütler verebilirsin.” dedi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.