‘En Uzun Gün’ Ziraat Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde

ANKARA(CİHAN)- Ressam Canan Özgür’ün “En Uzun Gün” adlı resim sergisi Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde açıldı. Özgür’ün sergideki 45 eserinde, yoğun olarak deniz ve kadın teması yer alıyor.

Sanatçının suluboya ve pastel çalışmalarından oluşan sergide ağırlıklı olarak İstanbul yer alıyor. Canan Özgür, 7. kişisel sergisi ile ilgili yaptığı açıklamada, “İstanbul aşığıyım ve İstanbul’a ait güzelliklerin hep hatırladığım gibi canlı kalmasını istiyorum.” dedi.

Ankara doğumlu olan Canan Özgür, üniversite eğitiminin ardından Amerika Birleşik Devletleri’nde bir yıl sanat eğitimi gördü. Kendi atölyesinde ve çeşitli toplumsal sorumluluk projeleri çerçevesinde resim dersleri veren Özgür’ün eserleri Türkiye’de ve yurt dışında koleksiyonlarda yer buluyor.

‘En Uzun Gün’ adlı sergi geçmişte çok sayıda karma sergiye de katılmış olan sanatçının yedinci kişisel sergisi. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yapan sanatçı, kamu ve özel sektörlerde de görev aldı. Canan Özgür’ün sergisi, 9 Temmuz’a kadar Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde gezilebilecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.