Engelli Sanatçı Erol Altıntaş Sanatta 48. Yılını Kutladı  

Erol Altıntaş 48. Sanat yılını kutladığı gecede sahnede  (Fotoğraf: G. Hakan Koçman)

Mersin Engelli Sanatçılar Derneği (MESD)  kurucu başkanı, müzisyen, besteci ve şiir ve roman yazarı Erol Altıntaş sanat yaşamının 48. yılını harika bir geceyle kutladı. Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen gecede Altıntaş’ın sanat yaşamında yerleri olan pek çok sanatçı ile birlikte Altıntaş’ın gitarist ve solistliğini yaptığı Grup Fosiller sahne aldı. Altıntaş’ın 48 yıllık sanat yaşamında bestelediği şarkı ve yazdığı şiirlerin okunduğu gecenin sanat danışmanlığını Sultan Koç yaptı.

Gecede Kibrit Kutusu Rock Grubu Altıntaş’ın “Ben Delinin Biriyim”, Sait Mercan “Yollardayım”, Özlem Toç Soysal da “Sen İstedin” şarkısını seslendirdi. Altıntaş’ın şarkılarının yanı sıra şiirlerini de Sultan Koç, Özlem Toç Soysal, Melike Sibel Gelgeç, İbrahim Öztürk, MESD YK üyesi ve Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gültekin Hakan Koçman ve Mersin Şair ve Yazarlar Derneği Başkanı Mustafa Doğan okundu. Altıntaş ta Grup Fosiller ile birlikte pek çok şarkısını seslendirdi.

Gece ile ilgili yaptığı konuşmada Altıntaş, “ 48 yıl gerçekten çok hızlı geçti. 48 yıllık sanat hayatım boyunca müzik, edebiyat, şiir ve tiyatro alanlarında pek çok çalışmalarım oldu. Bu çalışmaların yanı sıra “Sen İstedin” adlı bir müzik albümü ve  “Milattan Sonra Aşk” adlı bir roman yayılandım. Bunların yanı sıra pek çok şiir yazdım ve tiyatro oyununa şarkı besteledim. İkinci bir albüm çalışmam ve ikinci romanım da yolda. Bu geceyi de bu yıllar boyunca yanımda olan kişiler ile birlikte kutlamak istedim. Çok mutluyum. Sanatla yaşamaya devam edeceğim.” dedi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.