Erdoğan, AKP’nin Belediye Başkanları Kampı Kızılcahamam’da Konuştu

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan da “Ekmekten suya ellerinin altındaki her şeye zam yapıyorlar”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda Kayseri’deki olaylara ilişkin konuştu.
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda gündeme dair açıklamalar yaptı. Erdoğan “Ekmekten suya ellerinin altındaki her şeye zam yapıyorlar. Hizmetlerin tamamında astronomik fiyat artışlarına gittiler. Hizmet etmek yerine bugün enerjilerini bahane bulmaya çalışıyorlar.” diye konuştu. Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:
“Son seçimde muhalefet ekonomideki sıkıntıları istismar etti. Şehrin kanayan yaralarına dair hiçbir somut proje ortaya koyamadı.”

“Seçimler bitince muhalefetin vaat yağmurunun da sonuna gelindi. Gençlere, kadınlara, esnafa, emekliye verilen sözlerin tamamı unutuldu. Ekmekten suya ellerinin altındaki her şeye zam yapıyorlar. Hizmetlerin tamamında astronomik fiyat artışlarına gittiler. Kendi partilileri bile isyan etmeye başladı. Hizmet etmek yerine bugün enerjilerini bahane bulmaya çalışıyorlar.

“Nepotizimin ne olduğunu 3 ay içerisinde milletimize gösterdiler. Kayırmacılığın adeta kitabını yazıyorlar. Geride bıraktığımız üç aylık dönemde güya özgürlük adına alkol tüketimini teşvik etmek, cinsiyetsizleştirme politikalarına aleni destek vermek, belediye binalarını LGBT paçavralarıyla donatma dışında herhangi bir icraatları olamadı.”

“Bir önceki yerel seçimlere kıyasla oy oranları ve belediye sayında oraya çıkan negatif sapmayı göz ardı etmiyoruz. Milletimin AK Parti’den talepleri gerçekleşene kadar tüm kademelerde gereken adımları atmaya devam edeceğiz. Sandığı suçlama gafletine düşmedik.”

Erdoğan, Kayseri’de yabancı uyruklu bir kişinin 7 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulunulduğu iddialarıyla başlayan olaylara ilişkin de konuştu. “Vandallıkla sokakları ateşe vermek kabul edilemez” diyen Erdoğan, toplumda yabancı düşmanlığını ve sığınmacı nefretini körükleyerek hiçbir yere varılamayacağının altını çizdi. Erdoğan, “Siyasi kazanım uğruna nefret siyasetine tevezzül edilemesini acizlik olarak görüyoruz” şeklinde konuştu.
Erdoğan, Kayseri’de yaşanan olayların sebeplerinden birinin muhalefetin zehirli söylemleri olduğunu öne sürdü ve şöyle konuştu:

“Türkiye’nin fay hatlarıyla oynamaktan herkes uzak durmalı. Birilerinin kendi beceriksizliğinin faturasını, evini barkını terk etmiş insanlara kesmeye göz yumulmamalı. Toplumda yabancı düşmanlığını ve sığınmacı nefretini körükleyerek hiçbir yere varılamaz. Dün Kayseri’de küçük grubun yol açtığı müessif olayların sebeplerinden biri muhalefetin zehirli söylemleridir. Kim olursa olsun insanların evlerini yakmak, vandallık yapmak, sokakları ateşe vermek kabul edilemez. Siyasi kazanım uğruna nefret siyasetine tevessül edilmesini acizlik olarak görüyoruz. Ayrımcılık, ötekileştirme, düşmanlaştırma AK Parti siyasetinde yer bulmayacaktır.”

Kayseri’de yabancı uyruklu bir kişinin bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiası kentte gerginliğe yol açtı. İddianın yayılması üzerine Eskişehir Bağları olarak bilinen Danişmentgazi Mahallesi’nde sokağa dökülen tepkili kalabalık, burada yaşayan Suriyelilerin ev ve iş yerlerini hedef aldı. Yaşanan olaylara ilişkin haberlere Kayseri 2’nci Sulh Ceza Hakimliği tarafından yayın yasağı getirildi.
Kayseri’nin Melikgazi ilçesindeki istismar olayı ve ardından kentte yaşananlara ilişkin Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.