Erdoğan, Anayasa Değişikliği Teklifini Gündeme Yeniden Sunacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gerçekleştirilen kabine toplantısında anayasa değişikliği teklifini Meclis’e yeniden sunulacağını söyledi.

Yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin gerçekleştirdiği ilk toplantı 4 saat sürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarda bulundu.

Açıklamada şu sözleri sarfetti:

“Seçimlerden önce gündeme getirdiğimiz anayasa değişikliği teklifimizi Meclis’in takdirine yeniden sunacağız.”

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Seçim sonuçlarının ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyoruz. 28 Mayıs tarihi itibarıyla Türk demokrasisini dünyada referans alınan bir konuma yükselten herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Süreci suhuletle tamamladık, 17. seçim zaferini kazandık. Seçimin siyasi olarak kazananları bellidir. Ama bu seçimi tüm Türkiye kazanmıştır. 85 milyonun her bir ferdi kazanmıştır. Birliğimize, hedeflerimize kastedenler dışında seçimlerin kaybedeni yoktur. Sandıklar kapandıktan sonra eğer önümüze bakabiliyorsak bizim bileiğimizi kimse bükemez. Zor zamanlarda da desteklerini hissettiğimiz dostlara minnettarlığımızı ifade ediyorum. 

Her seçimden sonra işimize, gücümüze, esas gündemimize geri döndük. Biz her birlikte Türkiye’yiz. Biz yurt dışındaki kardeşlerimizle birlikte 100 milyonluk büyük bir aileyiz. Türkiye Yüzyılı’nı hep beraber inşa edeceğiz.

Depremzedeleri yeni yuvalarıyla buluşturacağız

Depremzedeleri yeni yuvalarıyla buluşturacağız. Deprem bölgesindeki şehirlerimizi eskisinden daha canlı hale getireceğiz. Türk ekonomisini daha da güçlendireceğiz. Yatırım, ihracat, istihdam ve büyümeden taviz vermeyeceğiz. Fahiş fiyatları milettimizin gündeminden çıkarmakta kararlıyız. Enflasyonu nasıl daha önce tek haneli rakamlara indirdiysek inşallah aynısını yine başaracağız.

Ülkemize sığınan kardeşlerimizi dönüşlerini teşvik edeceğiz

Ülkemize sığınan kardeşlerimizin duasını alarak anavatanlarına dönüşlerini teşvik edeceğiz.

Üreticilerimizin eline ton başına ekmeklik buğdayda 9 bin 250 lira, arpada ise 7 bin 500 lira geçecektir.

Emeklilerin maaşlarını ve bayram ikramiyelerini inşallah bayram öncesi ödeyeceğiz.  Asgari ücret tespit komisyonumuz çalışmalarına başlıyor.

Bayram tatili 9 gün

Bu sene Kurban Bayramımızı 28 Haziran ile 1 Temmuz arasında idrak edeceğiz. 26 Haziran ve 27 Haziran günlerini de idari izin kapsamına almayı kararlaştırdık. Vatandaşımız toplam 9 gün bayram tatili yapma imkanı bulacaktır.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.