Erdoğan:” Bu Seçim Kırılma Noktası, Sıçrama Tahtası Olacak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayram namazını Marmara İlahiyat Camisi’nde kıldıktan sonra basın mensuplarının sorularını cevapladı.

“İslam dünyası bayrama sıkıntılar içerisinde, terör içerisinde girdi.” diyen ve her bayramın bir umut tazeleme olduğunu söyleyen Erdoğan, “Şanlıurfa milletvekilimiz İbrahim Halil Yıldız’ın abisi, Suruç’ta terör örgütü PKK-HDP tarafından öldürüldü.  Aileden birkaç kişiyi yaraladılar, durumları ağır olanlar da var.

Bunlar birer tahrik unsuru olarak bunu bırakmış değiller. Esnaf ziyareti yapılırken ‘siz bizim HDP’li olduğumuzu bilmiyor musunuz, nasıl girersiniz’ diye aileye saldırı yapıldı. 4 ölü var, 9 kadar yaralı var. Barışa koşalım diyenler, demokrasi, barış özgürkten yanayız diyenler, çözüm sürecinde yaptıkları oyunları sürdürüyorlar.

Ne yaparlarsa yapsınlar bilsinler ki bu işin arkasını bırakmayacağız. Ne Gabar’da ne Cudi’de ne Tendürek ne Bester deresinde ne de bu tür yerlerde bırakacağız. Üzerine üzerine gideceğiz, tek terörist kalmayıncaya kadar kovalayacağız.

Benim milletimin huzurunu kaçırmaya kimsenin hakkı yok. Huzuru tesis etmeye çalışırken bu tür olaylara karşı karşıya kaldığımızda gereğini yapmalıyız. Milletimden, bu oyuna gelmemesini, dayanışma içerisinde 24 Haziran’ı hayırlısıyla atlatmamızı rica ediyorum. Bu seçim kırılma noktası, sıçrama tahtası olacak. Milletimizin Ramazan Bayramını tebrik ediyorum, nice bayramlara Rabbim bizi kavuştursun diyorum…”yönünde konuşmasını sürdürdü.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.