Erdoğan Colombia Üniversitesi’ni Ziyaret Etti

Birleşmiş Milletler 73. Genel Kurulu görüşmeleri kapsamında New York'a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, New York Columbia Üniversitesini ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, New York Columbia Üniversitesini ziyaret etti. Columbia Üniversitesini gezen Erdoğan yetkililerden bilgi aldı.

Edinilen bilgiye göre, Emine Erdoğan, “Sıfır Atık” projesi kapsamında dünyadaki atık modellerini yakından takip ediyor ve yurt dışı ziyaretlerinde konunun uzmanlarını bir araya getirecek görüşmeler tesis ediyor.

New York’taki temasları kapsamında Emine Erdoğan, Columbia Üniversitesi Dünya Enstitüsü Başkanı Profesör Sachs ile bir araya geldi.
Emine Erdoğan, himayesinde devam eden “Sıfır Atık” projesi hakkında fikir alışverişinde bulunduğu Profesör Sachs’tan, atık yönetim modelleri ve dünyadaki başarılı uygulamalar konusunda bilgi aldı.

Görüşmede Columbia Üniversitesi Çevre Bölümü Başkanı Profesör Nickolas Themelis ve Profesör Patricia Culligan hazır bulunurken, Emine Erdoğan’a ziyaretinde Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar, Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin ile Dr. Esra Albayrak da eşlik etti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.