Erdoğan Halka Konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vakıfbank Spor Salonu'nda düzenlenen Üsküdar 6. Olağan İlçe Kongresi öncesinde parti otobüsünde halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kalktılar bu ara bize kur savaşı ilan ettiler. Ne ilan ederseniz edin, avucunuzu yalarsınız avucunuzu ama buradan bir şey daha söylüyorum; ey finans sektöründe bulunanlar, bizi, kur, şu, bu bunlarla tehdit etmeye kalkmayın, bu ülkede yaşam hakkı bulamazsınız. Bak bu kadar açık söylüyorum çünkü bize kur savaşı, finans sektörüyle böyle bir müdahale, adeta bu memlekete bir ihanettir. Ona fırsat veremeyiz.” şeklinde konuştu.

Önce Maltepe, ardından Beykoz ve şimdi de Üsküdar’da konuşma beşinci konuşmasını yaptığını, ertesi sabah iki ulslararası toplantıya katılıp ardından Ankara’ya geçeceğini söyleyen Erdoğan, “Bu gücü nereden alıyorum? Sizlerden. Sizin bu heyecanınız, gücümüze güç katıyor, Onun için de bu yolculukta inşallah çok daha güçlenerek, çok daha güçlü bir şekilde hizmet kervanını güçlendirerek yolumuza devam edeceğiz.” diye konuştu.

Yapılması gereken çok şeyin olduğunu, İstanbul’un Üsküdar’ın her şeye layık olduğunu anlatan Erdoğan, Marmaray ve Avrasya’ya dikkat çekti.

“20 yıl öncesine gidersek acaba böyle bir Üsküdar var mıydı? Yok. Ama şimdi şöyle bir düşünüyorum; ey Üsküdar, ey İstanbul… Bak Üsküdar, İstanbul’un ana çekim merkezlerinden biri oldu. Ne oldu? Marka oldu. Neyi ile Marmaray ile bir marka oldu çünkü ecdat, karadan gemileri yürüttü, bizde denizin altından hamdolsun Marmaray’ı yürüttük. Şu ana kadar milyonlar denizin altından gitti. Dedik ki; Bu da yetmez. Bir de ne yapalım? Bir de Avrasya’yı yapalım. Avrasya’yı yaptık Mı? Yaptık. Otomobil ile Avrasya’ya git gel. Sıkıntı, hamdolsun yok. Dünya şu anda nereye bakıyor biliyor musunuz? Marmaray’a bakıyor, Avrasya’ya bakıyor. İşte bu, çekim noktalarını ortaya koyuyor. Biz daha iyilerini yapalım, daha da ileri gidelim diyoruz. Gidecek miyiz? Gideceğiz.” şeklinde konuşmasına devam etti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.