Erdoğan:” İdlib’de Acımasız Bir Süreç İşletiliyor”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırgızistan’daki temaslarını tamamlamasının ardından yurda dönüşünde uçakta gazetecilerle sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündeme yönelik açıklamalarda bulundu. Olası İdlib’e operayonuyla ilgili konuşan Erdoğan, “Bizim için şu an İdlib’deki durum önem arz ediyor. Orada 3,5 milyon insan var” dedi. Erdoğan, İdlib’de acımasız bir süreç işletildiğini vurguladı ve “Bir felaket yaşanırsa, çok ciddi bir katliam yaşanır” dedi.

Operasyon durumunda insanların kaçacaği ilk yerin Türkiye olduğunu söyleyen Erdoğan, “Belli şeyler çözüldü, Türkiye’den geri dönüşler başladı havasında olduğumuz bir dönemde, şimdi bu tür bir risk gündemde” açıklamasında bulundu.

Erdoğan, Dişişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın konu hakkında muhataplarıyla görüşmeleri olduğunu belirtti. Erdoğan “Bu görüşmeleri önemsiyoruz. Hepsinden öte Tahran zirvesini çok önemsiyoruz” dedi.

Cumhurbaşkani Erdoğan Münbiç konusunda ise ABD ile görüşmeler sırasında varilan mutabakat ile şu anki durumun aynı istikamette yürümediğini açıkladı.

Erdoğan, “Münbiç’te, başta Dişişleri Bakanım Mevlüt Çavuşoğlu’nun Pompeo ile yaptığı görüşmedeki noktada olmadığımızı söyleyebilirim. Olay savsaklanıyor” şeklinde konuştu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.