Erdoğan: “ İnşallah İzmir 24 Haziran’da Şahlanışın Sembol Şehri Olarak Tarihe Geçecektir”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimleri için İzmir’de yapılan ilk mitingde konuşma yapıyor.

Erdoğan, “İnşallah İzmir 24 Haziran’da şahlanışın  sembol şehri olarak tarihe geçecektir. Korku ve tahrik siyasetiyle İzmir’in üstüne karabasan gibi çökenler bu şehre ne vermişlerdir? AK Parti’nin İzmir’e ve İzmir halkına en küçük bir zararı, yanlışı dokunmuş mudur? Türkiye’yi 15 yılda 3,5 kat büyüttük. Her seçimde İzmir’in İstanbul’un Ankara’nın belli ilçelerin oylarına ipotek koyanlar ne yaptı? AK Parti’nin laikliğe bakışı bunları bırakın Avrupa ülkelerindedahi takdirle karşılaşılan bir durumdur. Biz laikliğin ülkemizde birilerinin bilinçli olarak yaptıkları gibi din düşmanlığı şeklinde yorumlanmasına da karşı çıktık. Tüm dinlerin inançlarını yaşayabilmelerin önünü açtık ama müslamının da inancına yaşamasına karışmayın. Dinin siyasete alet edilmesine karşıyız.

FETÖ’ye karşı mücadele ettik. Ben Marmaris’ten İstanbul’a hareket ettim. On binler Atatürk Havalimanı’ndaydı. Ben indiğimde 23,15’de Bay Kemal oraya gelmiş oradan Bakırköy Belediyesi’ne gidiyor. Tankın üstüne önce ben çıkarım diyen kişi tankların korumasında havalimanından hareket ediyor. İstediğin kadar inkar et. Tüm belgelerde varsın. Yandın Kemal, yandın. Sen darbe karşıtı değil darbecisin. Bay Kemal, biz ölümü korkutarak bu yolda yürüdük. CHP’yi FETÖ’nün saflarında bize yürürken bulduk. 7 Ağustos’ta davetime olumsuz yanıt verdi, son cuma günü katılacağını söyledi Yenikapı’ya geldi. Ondan sonra o birliktelikten koptu. CHP artık bugün FETÖ’nün ülkemizdeki borazanı haline dönüşmüştür. CHP PKK’dan PYD’ye kadar ülkemize kurşun sıkan ne kadar terör örgütü varsa hepsinin sözcüsü durumundadır. Bize Afrin’e gitmeyin dedi.”açıklamasında bulundu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.