Erdoğan, MKYK Toplantısında Konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu’nda konuştu.

Erdoğan, AK Parti MKYK’da yaptığı konuşmada kadına yönelik şiddet gösterenlerin serbest bırakılmasını eleştirdi.

Öte yandan yabancı turist girişini sağlamak için Almanya Başbakanı ve Rusya Devlet Başkanı’yla yaptığı görüşmeleri de aktardı.

Erdoğan siyaset gündemindeki önemli konulara değinerek erken seçim yapılacağı iddiaları ile ilgili yanıtta bulunarak;

“Erken seçim filan yok. Niye seçim yapalım? Seçimler 2023 yılında yapılacak, bekleyecekler. Herkes ona göre önüne baksın. Erken seçimi konuşan bir tek muhalefet. Arka arkaya açıkladığımız paketler onları rahatsız etti. Şimdi yeni dönemde, seçim ve siyasi partiler yasalarının, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne göre değiştirilmesi gerekiyor. Bunun için bir komisyon kurduk. Onlar çalışmaları yapıp önümüze getirecek.” şeklinde konuştu.

Erdoğan, turizm gelirlerinde kayıp yaşandığı, bu açığın sağlık turizmiyle kapatılmaya çalışılacağını ve bu konuda Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesinde bulunduğunu aktararak;

“Bu sene turizmden olan kaybımızı sağlık turizmi ile gidermeyi planlıyoruz. Merkel ile yaptığım görüşmede turizm için kapıların açılmasını istedim. Rusya’yla da aynı şekilde. Bu konudaki görüşmeler devam ediyor. Önümüzdeki günlerde turizm için belli kurallarla girişlere izin vereceğiz” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sunumunda, toplantıda konu kadına şiddet konusuna gelmesi üzerine Erdoğan tekrar devreye girdi ve  İstanbul Beşiktaş’ta Ceylan G.’ye şiddet uygulayan Nazir İlgin’in adli kontrol şartıyla serbest kalmasına tepki göstererek, “Bu nasıl olur, nasıl serbest kalabilir? O kişinin tutuklanması gerekirdi” dedi. Soylu da “Sonra tutuklandı. Şu anda içeride” yanıtını verdi. Erdoğan, Soylu’nun anlattığı, ‘telefona uygulama indirilerek planlanan takip sistemi’nin de bir an önce tamamlanmasını istedi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.