Erdoğan Müjdeyi Açıkladı

Fotoğraf : T.C. Cumhurbaşkanlığı Resmi Sitesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün açıklayacağını duyurduğu ‘müjde’yi açıkladı.

Erdoğan, açıklama öncesi Cuma namazı için Eyüpsultan Camii’ne gitti. Türkiye’nin heyecanla beklediği ‘müjde’ için Dolmabahçe Ofisi’ne geçti.

Erdoğan’ın merakla beklenen müjde açıklaması şöyledir :

“Aziz milletim sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Enerji, kalkınmanın temel unsuru olmasının yanında milli bağımsızlık tesisinde büyük öneme sahip.

Enerji sahaları için milyonlarca insanın canının hiçe sayıldığı bir düzen kurulmuştur. Suriye’de son yıllarda yaşananları düşünün. Biz mağdur ve mazlumların yanına giderken, birileri doğrudan petrol tesislerine yönelmiştir. Aynısı ile Libya’da da karşılaştık.

Biz Libyalı kardeşlerimizin yardımına koşarken, birileri petrol tesislerine koşuvermiştir. Biz insanlığımızı yitirmedik, hep önce kardeşlik, insanlık, dostluk, hak, hukuk ve adalet dedik. İnsanlık bizde, petrol onlarda kalsın dedik. Rabbim, bize görülmemiş büyüklükte bir kapı açtı.

Türkiye tarihin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdi. 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi bulundu. Hedefimiz 2023 yılında karadeniz gazını milletimizin kullanımına sunmaktır.”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.