Erdoğan,” Pazartesi Akşamı Saat 21.00’de Kabineyi Açıklayıp Çalışmaya Başlayacağız”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında konuşma gerçekleştiriyor.

Erdoğan,”Milletvekillerimize 5 yıl boyunca yapacakları çalışmalarda başarılar diliyorum. AK Parti grubunda görev almış tüm arkadaşlarımıza ülkemize ve milletimize yaptıkları hizmetler için şükranlarımı sunuyorum.

Milletvekili seçimlerinde yüzde 42,56’lık bir oran elde ettik. Meclis’te bu dönemde çoğunluğu sağlayamasak da en büyük grup durumundayız. Cumhur İttifakı olarak 344’le MHP ile Meclis’te yüzde 57’lik bir çoğunluğa sahibiz. 7 Haziran 2015 hariç Melcis’te hep tek başımıza çoğunluğa sahip olarak yasama faaliyetlerini yürüttük. Bu seçimlerde hedeflerimizin gerisinde kalmamız daha çok çalışmamız gerektiğine işaret ediyor. Bizim milletimiz eşine az rastlanır şekilde öyle mesajlar verir ki hayran olmamak mümkün değildir. Önümüzdeki tablo şudur. Milletimiz cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 52,56 oyla bize teveccüh göstermiştir. Buna karşılık AK Parti’yi milletimiz birinci parti yapmış ama hedefin gerisinde bırakmıştır. Milletimizin sandıkta yaptığı bu hassas ayarı doğru değerlendirmeliyiz. Biz her zamanki gibi milletimizle onun değerlerini, beklentilerini paylaşanlarla yol yürümeyi sürdüreceğiz.

Pazartesi günü yapılacak cumhurbaşkanlığı yemin töreniyle Türkiye yeni bir törene adım atıyor. Beştepe’de muhteşem bir göreve başlama töreni gerçekleştireceğiz. Törene 22 cumhurbaşkanı, 17 başbakan, cumhurbaşkanı yardımcısı düzeyinde katılım olacak. Ülke içinden de milletimizin her kesiminden temsilcileri bu törene davet ettik. Yeni yönetim sistemine geçişin sevincini milletin evinde paylaşmış olacağız. Aynı gün ilk cumhurbaşkanlığı kararnamesini de yayınlayacağız. Pazartesi akşamı saat 21.00’de kabineyi açıklayıp çalışmaya başlayacağız. On yıllardır böyle bir yönetim sistemine geçmenin kararlılığı içinde olan siyasetteki büyüklerimiz bu işi başaramadılar. Bu işi başarmak AK Parti grubuna nasip oldu. Bütün mesele, biz tevazuyu kendisine ilke edinmiş insanlar topluluğuyuz. Tepeden bakmacı bir anlayışla yürüyemeyiz.

Salı günü ilk yurtdışı ziyaretleri Azerbaycan ve KKTC’ye gerçekleştireceğim.” diye konuştu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.