Erdoğan:” Suriyeli Mazlumları Terör Örgütlerinin İnsafına Asla Terk Etmedik”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Suriyeli mazlumları ne devlet terörü uygulayan rejimin ne de terör örgütlerinin insafına asla terk etmedik” şeklinde konuştu.

10. BRICS Zirvesi’ne katılmak üzere Güney Afrika’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, GAC Müslüman kanaat önderleri ile buluştu. Programda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Öncelikle hakkınızı helal edin, görüşmeler sebebi ile aranıza katılmam gecikti” ifadesinde bulundu.

10. BRICS Zirvesi kapsamında Güney Afrika’da bulunmaktan memnuniyet duyduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz yurt dışı ziyaretlerimize sadece iki ülke arasındaki münasebetlerin ilerletilmesi bağlamında yaklaşmadık, böyle de yaklaşmıyoruz. Bu ziyaretler bizim için aynı zamanda o ülkelerdeki kardeşlerimiz ile uhuvet ve muhabbeti güçlendirmenin, dayanışmamızı daha da pekiştirmenin bir aracıdır. Nereye gidersek gidelim kardeşlerimizle bir araya gelmeye, onlarla gönül köprüleri kurmaya özen veriyorum” açıklamasında bulundu.

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27’inci Dönem Milletvekili seçimleri sürecinde Afrika’dan aldığı desteğe değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu vesile ile 24 Haziran seçimleri sürecinde duaları ile bizlere destek olan, seçim zaferimizin ardından mesaj gönderen tüm dostlarımıza şükranlarımı sunuyorum” diyerek konuşmasına devam etti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.