Erdoğan: “Zeytin Dalı Operasyonu’nu Yürütüyor, Diğer Yandan Uluslararası Meseleleri Göğüslüyoruz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin son 15 yıldaki kazanımlarından biri hangi sorunlarla uğraşırsa uğraşsın, demokrasi ve ekonomi hedeflerinden asla vazgeçmediği konusuna değindi.

Recep Tayyip Erdoğan, “İşte bir yandan Zeytin Dalı Operasyonu’nu yürütüyor, diğer yandan pek çok uluslararası meseleyi göğüslüyor, aynı zamanda da Kasımpaşa Hasköy Tüneli’nin açılışını yapıyoruz. Yatırımlarımız devam edecek, durmayacağız.” dedi.

Son 15 yılda 3.5 kat büyümüş bir Türkiye manzarası olduğunu anlatan Erdoğan, Kasımpaşa-Hasköy bölümünün, İstanbul trafiğini rahatlatmak için başlattıkları 16 tünel projesine değinerek “Yeditepeli İstanbul’u, 16 tünelle tepelerin altından birbirine bağlıyoruz.” dedi

“Hedefimiz 2020’ye girerken tünellerde 68 kilometreye, metroda 355 kilometreye ulaşmaktır. Daha sonrası içinde 120 km yeni tünel, 650 km’de yeni raylı sistem projemiz var. Böylece 190 km’yi bulan tünel ve bin kilometrelik raylı sistem uzunluğuyla Erdoğan, sayımız havayolu İstanbul’u dünyanın en yaygın ulaşım ağıyla donatmış olacağız.” şeklinde konuşmasına devam etti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.