Erdoğan’dan,Almanya’ya Çağrı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,New Yorktan sonra  Berlin’i ziyaret edecek. Erdoğan’ın yapacağı ziyaret, 7 yıl aradan sonra Türkiye’den Almanya’ya gerçekleştirilen “ilk devlet ziyareti” olması açısından önem teşkil ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya ziyareti öncesi Alman Frankfurter Allgemeine gazetesinde bir makale kaleme aldı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya’ya FETÖ’yü bir terör örgütü olarak tanıması çağrısında bulundu. Erdoğan, “Almanya’ya yönelik beklentimiz, Almanya’da iç güvenliği tehdit eden ve Alman vatandaşlarını terör hedefleri haline getiren FETÖ ve PKK gibi terör örgütlerine karşı mücadele desteği sağlamasıdır. Özellikle Alman istihbarat teşkilatlarının raporlarında belirtildiği gibi PKK, uyuşturucu kaçakçılığı ve insan kaçakçılığı yapmaya, çeşitli şekillerde gasp ve terör propogandası yapmaya devam ediyor.” diye konuştu.

Türkiye ile Almanya’nın ticaret savaşını önlemek için ortak çalışması gerektiğini belirten Erdoğan, “Özellikle ABD hükümetinin tek taraflı ve sorumsuz yaklaşımı, herkese zarar verecek acımasız bir ticari savaş dönemine doğru giderek artan bir şekilde sürmektedir.” açıklamasında bulundu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.