Erdoğan:”Pazartesi Günü Türk Konseyi’ne Katılarak Önemli Kararlar Alacağız”

Kırgızistan’a düzenlediği resmi ziyaret kapsamında başkent Bişkek’e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov ile birlikte, 4’üncü Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi Toplantısını gerçekleştirdi.

Erdoğan konuşmasında, “Türkiye, Kırgızistan arasındaki ilişkilerin hak ettiği düzeye ulaşması için yoğun çalışmalar yapıyoruz. Pazartesi günü Türk Konseyi’ne katılarak önemli kararlar alacağız” ifadesinde bulundu.

Toplantıdan sonra iki ülke arasında 11 adet işbirliği anlaşması imzalandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan imza töreninden sonra Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov ile birlikte basının karşısına çıktı.  Erdoğan resmi ziyaret kapsamında Kırgızistan’da bulunmaktan memnuniyet duyduğunu söyleyerek, “Değerli mevkidaşım Ceenbekov ile daha sonra da heyetler arası görüşmelerimizi gerçekten farklı bir olgunluk içerisinde ve geleceğe yönelik ne gibi adımlar atabiliriz bunları siyasi, askeri, ekonomik, ticari, kültürel bütün bu alanlarda değerlendirme fırsatını bulduk” açıklamasında bulundu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.