Eskişehir’de 100’e Yakın Öğrenci, KYK Yurtlarından Atıldı

Eskişehir’de 100’e yakın öğrenci, kalmadıkları ayın parasını ödemedikleri gerekçesiyle KYK’ya bağlı Doğan Aslan Bey ve Gündüzalp erkek öğrenci yurtlarından atıldı.

Eskişehir’de Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) bağlı yurtlara ekim ayında yerleşen 100’e yakın öğrenci, eylül ayı ücretlerini ödemedikleri gerekçesiyle yurtlardan atıldı. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’na çağrıda bulunarak, “Derhâl bu hatadan, bu vicdansızlıktan dönülmeli” dedi.

Eskişehir’de Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı Doğan Aslan Bey ve Gündüzalp erkek öğrenci yurtlarına ekim ayında giriş yapan öğrenciler, kendilerine bilgilendirme yapılmadan yurttan çıkarıldıklarını öğrendiklerini söyledi. Öğrenciler, yaşadıkları süreci şöyle anlattı:

“Bizler, 3 Ekim’de yurtlara giriş yaptık. Giriş yaptığımız sırada ödemelerin nasıl yapıldığını sorduğumuzda, ayın son gününe kadar yapabileceğimizi söylediler. Bu sabah kalmadığımız eylül ayı için ödeme yapmadığımız gerekçesiyle yurttan atıldığımızı öğrendik. Hem de hiçbir bilgilendirme yapılmadan. Sabah kahvaltısı için yemekhaneye indiğimizde parmak sistemi çalışmadı. Oradaki görevliler, bize yurttan atıldığımızı söyledi.”

Online Eğitim Alan Öğrencilere 16GB İnternet Kısıtlaması Getirildi

KYK yurtlarında kalan öğrenciler, bu yıl yerleştiklerinde internet kotası şoku yaşadılar. Sınırsız olan internet, artık her bir öğrenci için ayda sadece 16 GB. Derslerin çoğu da online olduğu için öğrenciler internet üzerinden #kykkotasıkalksın diyor!

İnternetin yavaşlığından şikayet eden öğrenciler bu sefer internet kısıtlamasıyla karşılaştı. Derslerini internet üzerinden alan öğrenciler, 16GB internet kotasını bir ayda nasıl kullanabileceklerine dair tepkilerini dile getirdi.

Öğrencilerden biri Twitter hesabından şu şekilde paylaşımda bulundu;

Dr. Taylan Yıldız ise aynı şekilde Twtter hesabından tepkisini dile getirdi;

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.