‘Eyvah Eyvah’ filminin açık hava galası Geyikli beldesinde yapıldı

ÇANAKKALEAta Demirer ile Demet Akbağ’ın başrollerini paylaştığı “Eyvah Eyvah” adlı siname filminin açıkhava galası, bir bölümünün çekildiği Çanakkale’nin Geyikli beldesinde yapıldı. Odunluk İskelesi mevkisindeki pazaryerinde düzenlenen galaya oyunculardan Demirer ve Özge Borak Şakrak, yönetmen Hakan Algül ve film ekibi de katıldı. Filmi, yaklaşık 5 bin kişi seyretti.

Burada basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Ata Demirer, filmi çekerken seyredilip seyredilmeyeceği yönünde kaygıları olduğunu, yoğun ilgi görmesiyle bunların boşa çıkmasından dolayı sevinç duyduğunu söyledi. İstanbul’daki galaya Şahan Gökbakar’ın katılmamasıyla ilgili sorulara ise, “İnsanlarda ve sanatçılarda da kaliteye ilgili bir arayış vardır. Bu, sizin yaptığınız iş için de geçerlidir. Biz Şahan ile çok iyi arkadaşız, aramızda hiçbir şey yok. Şahan o sıra yurt dışındaydı.” diye cevap verdi. Bölgeye ilk defa 1990 yılında gelerek Assos beldesinde müzisyen olarak çalıştığını anlatan Demirer, o zaman buraya âşık olduğunu ifade etti.

Galaya katılanlar, daha sonra filmi seyretmek üzere pazar yerinde kurulan açıkhava sinemasına geçti. Bu arada Ezine Kaymakamı Cengiz Karabulut, ilçe turizmine yaptığı katkılardan dolayı Ata Demirer’e plaket verdi. Filmin turizm açısından beldeye, dolayısıyla ilçeye ve Çanakkale’ye büyük katkılar sağladığını belirten Kaymakam Karabulut, Demirer’in 2010 Temmuz ayında aynı bölgede filmin ikincisini çekeceklerini söylediğini, bunun da kendilerini şimdiden heyacnlandırdığını aktardı

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.