Falun Dafa Uygulayıcıları Tüm Dünyada Dünya Falun Dafa Gününü Kutluyor

13 Mayıs 1992’de, kuzeydoğu Çin’deki mütevazı bir okul binasında bay Li Hongzhi, Falun Gong’u (veya Falun Dafa’yı) öğretmeye başladı ve kökleri binlerce yıl öncesine uzanan bir uygulamayı modern Çin’e tanıttı.
1999’un başlarında, yalnızca Çin’de Falun Gong’u uygulayan 100 milyon insan vardı ve dingin, yavaş ahenk için de hareketlerle yapılan meditasyon egzersizleri, şafak vakti ülke çapındaki parklarda görülebiliyordu.
Bugün Falun Gong, dünya çapında milyonlarca insana fiziksel sağlık, neşe ve gönül rahatlığı getirmek için kültürel ve ulusal sınırları aşmıştır. Cape Town’dan Cannes’a, Bangledeş’ten Berlin’e, Tokyo’dan Tahran’a , Türkiye’ye kadar Falun Gong 80’den fazla ülkede uygulanmaktadır ve öğretileri 40 dilde ücretsiz olarak mevcuttur (tüm Falun Gong kitapları ve egzersiz eğitim videoları ücretsiz olarak indirilebilir ).

Ve böylece, her yıl 13 Mayıs’ta, dünyanın dört bir yanındaki Falun Gong uygulayıcıları ve onların destekçileri, öğretileri ve insanların hayatlarına getirdikleri iyilik için usta Li’ye teşekkür ederek Dünya Falun Dafa Gününü kutlarlar.

Çin’de Falun Gong’u uygulayan on milyonlarca insan sürekli olarak kaçırılma, hapsedilme veya daha kötüsü tehdidi altında yaşasa da, çoğu hala bu özel günü kutlamanın bir yolunu buluyor.

Neredeyse 20 yıldır, Çin’in dört bir yanındaki Falun Gong uygulayıcıları, sivil itaatsizliğin tabandan bir ifadesi olarak ülke çapında pankartlar astı ve el ilanları dağıttı. Bu pankartlar ve el ilanları vatandaşlara, Çin Komünist Partisi tarafından yürütülen Falun Gong hakkındaki medya raporlarının, uygulamayı şeytanlaştırmayı amaçlayan yanlış anlatılarla dolu olduğunu ve çoğu zaman Falun Gong uygulayıcılarına karşı insan hakları ihlallerini açığa çıkardığını anlatmayı amaçlıyor.

Her yıl Çin’in her eyaletinden ve dünyadaki diğer ülkelerden gönderilen binlerce Dünya Falun Dafa Günü tebrik mesajı Minghui.org tarafından yayınlanarak, Falun Gong’un kurucusu usta Li Hongzhi’ye mutlu bir doğum günü diliyor ve uygulamanın hayatları üzerinde yarattığı dönüştürücü etkiyi kutluyoruz. Falun Gong uygulamayan ancak kendi toplumlarındaki Falun Gong uygulayıcılarındaki olumlu değişikliklere veya uygulayıcıların Çin çapındaki insan hakları ihlallerini ifşa ederken gösterdiği cesarete tanık olduktan sonra usta Li’yi tanımak isteyen Çin vatandaşlarından da birçok selam gönderiliyor.

Her yıl 80’den fazla ülkede Falun Gong uygulayıcıları ve destekçileri 13 Mayıs’ı “Dünya Falun Dafa Günü” olarak anmak için bir araya geliyor.

Falun Gong’un öğretilerinin temelinde Doğruluk, Merhamet ve Hoşgörü’nün evrenin temel doğasını oluşturduğu anlayışı yatmaktadır. Uygulayıcılar günlük düşünce ve eylemlerinde bu değerleri özümsemeye çalıştıkça, yalnızca en zorlu koşullarda bile içsel bir sakinlik ve iyimserlik duygusu bulmakla kalmıyor, aynı zamanda etraflarındaki yaşam ve evrene dair derin bir anlayış da buluyorlar.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.